Znalazłem tanią fotowoltaikę w Brodnicy

Znalazłem tanią fotowoltaikę w Brodnicy

Kilka miesięcy kupiłem okazyjnie przepiękną działkę wraz z domkiem letniskowym. Bardzo niska cena była spowodowana brakiem linii energetycznej, a co za tym idzie prądu na całej działce. Mi lokalizacja jak najbardziej odpowiadała, z dala od cywilizacji, gdzie można odpocząć i naładować baterie wewnętrzne na kolejne miesiące. Nie chciałem jednak odpoczywać tam bez prądu.

Poszukiwania fotowoltaiki w Brodnicy

brodnica fotowoltaikaZacząłem dużo czytać na temat tego, jak mieć energię elektryczną bez długiego i jak się dowiedziałem drogiego oczekiwania na to, aby lokalny dostawca prądu zechciał położyć przyłącze do mojej działki. Kuszącym z punktu widzenia czasu oraz kosztów była fotowoltaika. Miałem jednak pewne obawy czy w takiej miejscowości jak Brodnica fotowoltaika będzie w ogóle dostępna. Jakieś było moje zdziwienie gdy od pobliskiego sąsiada dowiedziałem się, że kilka domów dalej znajdę firmę, która kompleksowo zajmuje się fotowoltaiką zarówno w systemie on-grid jak i off-grid. Dodatkowym ich atutem były bardzo niskie i atrakcyjne ceny. Z zapałem i zaangażowaniem przyjęli moje zamówienie i oszacowali przybliżone koszty przedsięwzięcia. To ode mnie zależało czy chciałbym mieć na swoim dachu droższe nowoczesne panele z dłuższą gwarancją, czy też troszkę tańsze rozwiązanie, nie aż tak bardzo nowoczesne. Nie było to moje stałe miejsce zamieszkania, więc zdecydowałem się na tańszą wersję instalacji.

Po kilku tygodniach wszystko już było zamontowane i podłączone w całość. Panele fotowoltaiczne nagromadzoną energię przekazywały do specjalnych akumulatorów, które zostały umieszczone w piwnicy. Akumulatory natomiast zostały podłączone do całej sieci elektrycznej w budynku. Dzięki temu mam darmowy prąd o każdej porze dnia i nocy. Jestem z tego faktu bardzo zadowolony.