Zdjęcia w technologii 360 stopni - przełomowa innowacja

Zdjęcia w technologii 360 stopni - przełomowa innowacja

Liczne badania dowodzą, że do współczesnego odbiorcy wyjątkowo silnie trafiają dziś treści audio-wizualne zastosowane za pomocą nowych technologii. Technologie te nawiązujące do zagadnienia VR (tzw. wirtualna rzeczywistość) pozwalają nam na bardzo zaawansowane, empiryczne wręcz obcowanie z daną przestrzenią ujętą cyfrowo. Równocześnie na bliskość tą możemy pozwolić sobie bez wychodzenia z domu. Przykładem tego typu innowacyjnego odwzorowywania rzeczywistości są niewątpliwie zdjęcia cyfrowe, które ujmują całą panoramę. 

Ile kosztują zdjęcia umożliwiające odbycie wirtualnego spaceru? 

zdjęcia 360 cennikAby zrobić zdjęcie tego typu w pierwszej kolejności musimy zrobić kilka zdjęć wybranej przez nas przestrzeni, z każdej jego strony (zdjęcie centrum, góry, dołu, strony prawej, lewej, a nawet i tego co znajduje się za nami). Następnie specjalistyczny program (który coraz częściej spotkać możemy także w nowoczesnych smartfonach) przetwarza nasze zdjęcia i tworzy z nich przestrzenną, interaktywną siatkę. Za sprawą ruchów kursora możemy wówczas spoglądać na odwzorowaną przestrzeń z dowolnej perspektywy (nie jest więc ona całkowicie płaska, a wręcz stara się jak najwierniej odtworzyć możliwości naszego widzenia rzeczywistego). Wiele specjalistycznych firm zajmujących się tego typu techniką posiadają swoje strony, w których znajdziemy również podstawowe informacje dotyczące wyceny. Jeśli interesują nas zdjęcia 360 cennik ich jest bardzo atrakcyjny. Warto przy tym zauważyć, że usługi te, pomimo pewnych wymagań sprzętowych nie są więc zbyt wygórowane (w zależności od wyceny danego projektu ceny zaczynają się już od 200 zł). Gdzie sprawdza się zastosowanie tego typu zdjęć panoramicznych? Przede wszystkim na zaawansowanych mapach, które posiadają wierną siatkę zdjęć satelitarnych. Dzięki nim mamy dziś możliwość podróżowania po świecie bez wychodzenia z domu. Zdjęcia te sprawdzą się również idealnie w reklamie. Dla przykładu wiele przedsiębiorstw może dzięki tej technologii stworzyć interaktywną panoramę przestrzeni, po której internauci będą mogli odbywać spacery. Warto przy tym zaznaczyć, że podczas tego typu wycieczek mamy możliwość dowolnej obserwacji, nie jest więc to płaska prezentacja zdjęciowa, która posiada swoje zamknięte ramy, lecz żywa kompozycja, na którą możemy patrzeć wedle własnego uznania. 

Zdjęcia panoramiczne zaczynają powoli wypierać standardowe fotografie, o wiele wierniej oddają bowiem rzeczywistość i pozwalają odbiorcy na bardziej zaawansowane patrzenie (bliższe naszemu naturalnemu widzeniu). Zdjęcia te stosuje się więc m.in. do satelitarnego odwzorowywania map, ale i również do różnego rodzaju spacerów wirtualnych, które mogą pełnić funkcję atrakcyjnej, angażującej odbiorce reklamy. Warto także zaznaczyć, że cena tego typu zdjęć jest coraz bardziej przystępna.