Zdalnie sterowany monitoring cctv

Zdalnie sterowany monitoring cctv

Pierwsza impreza organizowana przez moją drużynę miała być naprawdę duża, i na tą okazję zaprosiliśmy wszystkie zaznajomione ekipy z całej polski. Koledzy zajmowali się najróżniejszymi rzemiosłami, w tym i walką, więc program imprezy był dość obszerny, jak również różnorodność samych kolegów odtwórców. Jednak tak duże imprezy nie mogły być niezabezpieczone, bo prawdą było że okazja czyni złodzieja, więc woleliśmy zapewnić sobie i kolegom odpowiedni poziom bezpieczeństwa.

Zdalny monitoring wizyjny

monitoring cctvNa każdej imprezie można było zobaczyć sprzęt warty naprawdę duże pieniądze, a utrata go byłaby dla właściciela bardzo dużą stratą, zwłaszcza iż mnóstwo przedmiotów, od ozdób po broń, było wykonane na zamówienie, i były to jedyne w swoim rodzaju egzemplarze. Sama ochrona fizyczna nieszczególnie nam wystarczyła, dlatego skonsultowaliśmy się z jednym z kolegów z zaprzyjaźnionej z nami od dawna drużyny, który pracował jako instalator systemów monitorowania. Do tego rodzaju imprezy polecił nam monitoring cctv, wykorzystujący kamery połączone z komputerem za pomocą łącza wifi. Tego rodzaju kamery można było umieścić w zasadzie w każdym miejscu w którym miały źródło zasilania, lub istniała możliwość poprowadzenia takowego, a po uruchomieniu programu i podstawowej konfiguracji były one gotowe do użytku. Co więcej, system jaki nam przedstawił był zaprojektowany by działać na zwykłym komputerze stacjonarnym lub laptopie, i mimo iż nie posiadał on zbyt pokaźnego miejsca do przechowywania materiału, to jednak mógł być zastosowany z powodzeniem na każdej imprezie plenerowej, a ograniczał go wyłącznie dostęp do źródła zasilania urządzeń.

Tego rodzaju system monitorowania posiadał o wiele prostsze oprogramowanie i sterowanie niż większość stacjonarnych systemów, aczkolwiek był on głównie przewidziany jako monitoring przenośny, więc jego głównymi zaletami była łatwość montażu i obsługi, a także automatyczna konfiguracja i bardzo łatwy w obsłudze program sterujący. Nie był to system będący w powszechnym użytku, aczkolwiek na nasze potrzeby wystarczał w zupełności. Docenili to koledzy z zaproszonych drużyn, którzy byli bardzo zadowoleni z takiego zabezpieczenia imprezy i ich wyposażenia, którego musieli na innych imprezach nieustannie pilnować.