Zastosowanie maty wiklinowej w ogrodzie

Zastosowanie maty wiklinowej w ogrodzie

Wiele z naszych ogrodów jest dziś pięknie wystylizowanych. Na działkach znajdują się nie tylko rośliny użytkowe – warzywa, owoce i zioła, ale również krzewy ozdobne i kwiaty. Decydujemy się nierzadko oddzielić te dwie części ogrodu od siebie, zwłaszcza jeśli posiadamy w domu zwierzęta. Grodzenie w tym przypadku ułatwi mata wiklinowa. Do czego można ją wykorzystać?

Solidne maty wiklinowe w ogrodzie

mata wiklinowa do ogroduOgród to nasza oaza. Miejsce, w którym odpoczywamy i nabieramy dystansu do codziennych spraw. Jest miejscem prywatnym, pilnie przez nas strzeżonym. Nie chcemy, by ktokolwiek do niego zaglądał, obserwując nas, gdy leżakujemy lub pijemy kawę na tarasie. Nic zatem dziwnego, że szukamy rozwiązań, które pomogą nam utrzymać prywatność i dyskrecję. Do tego celu świetnie nadaje się mata wiklinowa do ogrodu. Po pierwsze, ma estetyczny i naturalny wygląd, dzięki czemu wyróżnia się wysokimi walorami estetycznymi. Nie tylko więc osłania naszą działkę, ale też pełni rolę dekoracyjną. Docenią ją zwłaszcza osobę lubiące styl wiejski, rustykalny, sielski. Po drugie, mata wiklinowa jest wykonana z trwałych i odpornych na działanie czynników atmosferycznych młodych pędów kilku gatunków wierzb. Z czasem co prawda traci ona swój kolor, ale jest to zjawisko zupełnie naturalne, i co więcej – nadające macie niepowtarzalnego charakteru. Po trzecie, tego rodzaju ogrodzenie daje się łatwo zamontować, np. przykręcając lub przybijając gwoździami (o ile nasz płot jest wykonany z drewna). Można też przyczepić ją do siatki. W ten sposób chroni również nasze rabaty przed wtargnięciem między nie zwierząt. Mata wiklinowa do ogrodu sprawdzi się również jako osłona przed wiatrem Można ją więc z powodzeniem zamontować na balkonie lub tarasie (i w tym przypadku chronić będzie naszą prywatność). A zatem gdzie można ją kupić? Tego rodzaju ogrodzenie jest do nabycia w sklepach ogrodniczych, jak również w wielu sklepach internetowych (niektóre z nich specjalizują się wyłącznie w sprzedaży produktów wykonanych z wikliny). Dostępne są w rolkach o różnych długościach i wysokości, by każdy mógł dobrać rozmiar odpowiedni do jego potrzeb.

Po matę z wikliny warto sięgnąć z kilku powodów, z których najważniejsze to ochrona przed wścibskimi spojrzeniami przechodniów czy sąsiadów. Jest też ciekawą formą ozdoby ogrodu. Co jednak ważne, nie jest to produkt drogi, a z całą pewnością będzie nam służyć przed długi czas.