Zastosowania klimatyzatorów ewaporacyjnych

Zastosowania klimatyzatorów ewaporacyjnych

Zazwyczaj mgła wypełnia szklarnię, stykając się zarówno z owadami latającymi, jak i tymi na roślinach. Bardzo mała objętość jest bardzo wydajna, ponieważ zużywa mniej wody i wypełnia szklarnię bez konieczności chodzenia aplikatorem po każdym przejściu. Opryskiwacze w tej kategorii obejmują zamgławiacze termiczne i generatory aerozolu ULV. Do tej kategorii pasują również puszki z pestycydami o całkowitym uwalnianiu.

Gdzie może być zamontowany klimatyzator ewaporacyjny?

klimatyzatory ewaporacyjneW przypadku niektórych systemów ULV sprzęt jest automatyczny i wymaga aplikatora tylko do zmieszania pestycydu, umieszczenia jednostki i ustawienia timera. Inne systemy, klimatyzatory ewaporacyjne, wymagają obecności aplikatora, ale znacznie skracają czas aplikacji i ekspozycję. Tej samej metody można użyć również do szybkiego zraszania dużych powierzchni. Wiele szklarni pomidorów polega na zamgławiaczach termicznych do szybkiego i wydajnego czyszczenia stref często większych niż kilka akrów. Niezależnie od wybranej metody, ukierunkowanej małej objętości, bardzo małej objętości lub obu, mała objętość może znacznie pomóc w strategii zwalczania szkodników. Są to skoncentrowane opryski, które nie powodują zawilgocenia liści. Zastosowania LV są szczególnie dobre w środowiskach o wysokiej wilgotności, kiedy pożądane jest zminimalizowanie wilgoci na liściach. Aplikacje te wykorzystują natężenia przepływu zbliżone do 2 l / min, pokrywając 930 m2. Wymagają stężonych roztworów, ale stosują zmniejszone dawki na powierzchnię przy użyciu kropli mniejszych niż 25 µm. Zastosowania ULV nie zwiększają wilgotności w szklarni i są dobrym wyborem, gdy dni są krótkie, a noce długie. Są również doskonałym sposobem na zastosowanie środków dezynfekujących w celu całkowitego oczyszczenia przestrzeni przed rozpoczęciem nowej uprawy. Podczas aplikacji należy upewnić się, że otwory wentylacyjne są zamknięte, a wentylatory wyłączone. W takim przypadku pożądane jest znoszenie wcześniej naniesionego oprysku.

Boczny ruch powietrza jest bardzo ważny, aby zachęcić do penetracji łanu roślin i zapobiec osiadaniu kropelek na powierzchniach roślin skierowanych do góry. Przykłady urządzeń do aplikacji ULV obejmują puszki z całkowitym uwalnianiem, automatyczne zamgławiacze i zamgławiacze termiczne.