Zamykana kuweta dla kota

Zamykana kuweta dla kota

Kiedy przygarnęłam kota ze schroniska, to wiedziałam, że dam mu odpowiedzialny i kochający dom. Zawsze chciałam mieć pupila, ale wcześniej nie miałam warunków. Wynajęłam o wiele większe mieszkanie, gdzie właściciel zgadzał na trzymanie zwierząt.

Kupienie zamykanej kuwety dla kota

kuwety zamykane dla kotaKupiłam na początek kotu zwykłą kuwetę. Był malutki i taką polecił mi sprzedawca. Kiedy mój kot Zenek podrósł, to przyszedł czas na kupienie czegoś nowego. Wybrałam się więc do sklepu zoologicznego, aby poszukać czegoś odpowiedniego. W ofercie dostępne były kuwety zamykane dla kota, co mnie zainteresowało i zapytałam sprzedawcę o szczegóły. Zamykana kuweta niosła za sobą same korzyści i dlatego postanowiłam ją kupić. Wiedziałam, że zamykana kuweta będzie bardziej komfortowa dla Zenka a i ja wiele zyskam. Wszystko będzie zamknięte i jak ktoś mnie odwiedzi, to nie będę musiała przejmować się kuwetą. Do kuwety dokupiłam od razu żwirek i pochłaniacz zapachu. Ciekawa byłam, czy Zenek będzie z niej korzystał, bo sprzedawca powiedział, że niektóre koty potrzebują czasu, by przyzwyczaić się do zamykanej kuwety. Mój nie miał z tym problemu. Kiedy wstawiłam ją do łazienki i nasypałam żwirku, to Zenek od razu wszedł do niej, żeby skorzystać. Byłam zachwycona, bo wcale nie musiał się przyzwyczajać i starą kuwetę mogłam dzięki temu od razu wynieść z łazienki. Miałam w tym pomieszczeniu dużo miejsca i kuweta mieściła się doskonale. Byłam zachwycona, bo ta kuweta sprawdzała się o wiele lepiej od otwartej.

Zenek rósł jak na drożdżach i był szczęśliwy. Planuję przygarnąć kolejnego kota ze schroniska, bo mam w mieszkaniu wystarczająco dużo miejsca i mogę sobie na to pozwolić. Właściciel mieszkania powiedział, że mogę trzymać tyle kotów, ile chcę. Byłam szczęśliwa.