Założenie firmy na niemieckim rynku

Założenie firmy na niemieckim rynku

Dwa lata temu zacząłem zastanawiać się nad zmianą ścieżki kariery. Chciałem otworzyć własną działalność gospodarczą, a za namową moich zagranicznych przyjaciół, postanowiłem spróbować swoich sił poza Polską.

Otworzenie własnej firmy na niemieckim rynku

firma w niemczechPrzed przystąpieniem do realizacji mojej nowej ścieżki zawodowej, postanowiłem skupić się na tym, aby legalnie otworzyć swój biznes. Moja nowa firma w Niemczech miała zajmować się sprzedażą wyrobów gastronomicznych produkowanych w Polsce. Postanowiłem zatem skorzystać z pomocy dobrej firmy doradczej. Jakiś czas później, zameldowałem się w jednym z niemieckich miast, znalazłem bardzo dobrą lokalizację na siedzibę mojego zakładu, zacząłem także poszukiwać wykwalifikowanych pracowników i z przygotowaną dokumentacją udałem się do urzędu, aby zarejestrować swoją działalność. Wówczas, nadano mi także niemiecki odpowiednik numeru identyfikacji podatkowej, zgłoszono także moją w innych instytucjach administracyjnych i kontrolnych. Po kilku miesiącach zatrudniłem także profesjonalne biuro księgowe, które od tego momentu zajmowało się moją dokumentacją rachunkową, a pracownicy biura dbali o to, aby moja firma otrzymywała także liczne ulgi podatkowe. Prowadziłem swój biznes w pełni legalnie, respektując prawo niemieckie, które jest różne od polskiego. Dzięki temu, że złożyłem całą potrzebną dokumentację, a także skonsultowałem się z firmą doradczą, otworzyłem swój biznes szybko i sprawnie. Byłem zadowolony z tego, że moja firma funkcjonowała na takich samych zasadach jak inne, a prawo wymagało ode mnie wiele, jednak liczne benefity i ulgi dla przedsiębiorców bardzo pomagały mi w prowadzeniu biznesu.

Funkcjonowanie mojego biznesu zawdzięczam wielu osobom. Bardzo cieszę się z tego, że w odpowiednim czasie skorzystałem z pomocy fachowców, dzięki czemu teraz mogę się cieszyć swoim własnym biznesem i wspierać rynek europejski.