Zalety stosowania medycznego dwutlenku węgla

Zalety stosowania medycznego dwutlenku węgla

W wielu gabinetach medycyny estetycznej oferowany jest zabieg karboksyterapii, który ma wszechstronne zastosowanie. Polega na terapii medycznym dwutlenkiem węgla. Wstrzyknięcie odpowiednich dawek tego gazu sprawia, że rozprzestrzenia się on w tkankach, rozszerza naczynia. Dzięki temu korzystnie wpływa na dotlenienie komórek, przyspiesza ich regenerację. Metoda ta cieszy się dużą popularnością, działa wyjątkowo skutecznie, przynosi pożądane efekty. 

Wskazania do wykonania karboksyterapii

karboksyterapia w łodziJej zaletą jest także niska cena. Dzięki tej metodzie może pozbyć się różnych defektów urody. Metoda ta jest na szeroką skalę wykorzystywana w redukcji cellulitu, pozbywa się tkanki tłuszczowej, poprawia ukrwienie skóry. Można ją także wykorzystać w celu zmniejszenia widoczności rozstępów. Zbieg często jest wykonywany także na twarzy, pozbywa się cieni pod oczami, radzi sobie z opadającymi powiekami. W wielu sytuacjach warto zdecydować się na zabieg, jakim jest karboksyterapia W Łodzi pacjentki klientki metoda ta cieszy się dużą popularnością, dzięki niej można pozbyć się różnych niedoskonałości. Sprawia, że skóra staje się odmłodzona i wygładzona. Wprowadzenie pod warstwę skóry dwutlenku węgla jest wskazane w przypadku utraty jędrności, rozstępów, wypadania włosów, nadmiernej tkanki tłuszczowej, opadających powiek, zaburzeń krążenia i cieni pod oczami. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest ciąża, choroby nowotworowe, a także stany zapalne skóry i choroby przewlekłe choroby płuc. Zaaplikowanie dwutlenku węgla pod skórę musi być wykonywane przez doświadczonego specjalistę, gdyż tylko wówczas metoda ta będzie bezpieczna. Po zabiegu ważna jest, by ograniczyć aktywność fizyczną, nie korzystać z sauny.

W przypadku, kiedy pojawiają się siniaki w miejscu, w którym został zaaplikowany dwutlenek węgla, warto skorzystać ze specjalnych preparatów, które przyspieszają regenerację skóry. Osoby, które korzystają z zabiegu w celu redukcji niepożądanej tkanki tłuszczowej najlepsze efekty mogą osiągnąć stosując właściwą dietę, unikając przetworzonej żywności. Ważne, by spożywały produkty które mają niską zawartość tłuszczu, gdyż wówczas można wysmuklić sylwetkę. Zabieg karboksyterapii ma wszechstronne zastosowanie, świetnie radzi sobie z różnymi problemami.