Zakup kawy w hurtowni

Zakup kawy w hurtowni

Każdy z nas każdego dnia pije kawę, albo herbatę. Są to naturalne używki, które pobudzają pracę serca, ale też posiadają sporo właściwości zdrowotnych. Pite z umiarem, mają zbawienny wpływ na nasze ciało i umysł.

Jaką kawę kupimy w hurtowni?

kawa hurtowniaW hurtowniach najczęściej się zaopatrują sklepy prowadzące sprzedaż detaliczną, ale bywają też punkty,w których kupimy ją na sztuki. Jeżeli interesuje nas dobra kawa hurtownia z pewnością będzie ją miała w swojej ofercie. Najlepsze gatunkowo są kawy ziarniste, gdyż są w stu procentach naturalne i nie zostały poddane żadnemu innemu procesowi poza paleniem. Wśród tego gatunku wyróżniamy kawy jasno i ciemno palone, które znacznie różnią się w smaku. Ciemno palona ma znacznie intensywniejszy smak i aromat, przez co nie każdemu może smakować. Ale taka doskonale się nadaje na espresso. Kawy mielone, są przeznaczone do stosowania w ekspresach, tak samo jak ziarniste. Ten rodzaj kaw, trzeba koniecznie przechowywać w szczelnych szklanych, albo metalowych pojemnikach, które zachowają jej aromat na wiele tygodni. W hurtowni dostaniemy także kawę rozpuszczalną, którą stosują ludzie, którzy nie mają czasu na tradycyjne zaparzania, lub po prostu nie robi im to różnicy jakiej się napiją, bo nie są jej smakoszami. Możemy je tam kupować na sztuki, lub całymi zgrzewkami, przy czym trzeba się liczyć z tym, że im więcej ich kupimy za jednym razem, tym niższą cenę uzyskamy, więc warto zrobić sobie większy zapas na dłużej. W sklepach detalicznych ma ona znacznie wyższą cenę.

W sprzedaży istnieje kilkadziesiąt gatunków kawy, jednak najlepsza jest pochodząca z Brazylii. Możemy ją kupić w dobrej hurtowni, albo w sklepach specjalizujących się w sprzedaży kaw z całego świata. Dobra kawa jest na wagę złota i każdy znawca to powie.