Wytłaczanie płyt w dużych ilościach

Wytłaczanie płyt w dużych ilościach

Nasza kapela istniała już od kilku lat, i na koncie mieliśmy co najmniej piętnaście koncertów, większych czy mniejszych. Jednak ciągle nie udało nam się wydać ani jednej płyty, głównie przez brak czasu oraz funduszy, choć te ostatnie zbieraliśmy po koncertach właśnie, i w końcu mieliśmy wystarczająco dużo środków by zacząć działać nad wydaniem pierwszej płyty. Jednak okazało się to bardziej problemowe niż na początku nam się zdawało.

Profesjonalnie tłoczone płyty CD

tłoczenie płyt cdPo wielu utarczkach z wydawnictwami i dystrybutorami, postanowiliśmy w końcu na własną rękę promować nową płytę zespołu, gdyż współpraca z jakimkolwiek wydawcą oznaczała o wiele za duży nakład finansowy, a warunki wcale nam nie odpowiadały. Postanowiliśmy więc zacząć ograniczoną sprzedaż i promocję na koncertach, aczkolwiek do tego potrzebne były nam fizyczne płyty. Na szczęście mieliśmy już gotową płytę, która mogła bez problemu posłużyć jako wzór, więc zgłosiliśmy się do lokalnego zakładu prowadzącego tłoczenie płyt CD, jak również tworzenie okładek i pudełek na płyty. Nasze zamówienie nie należało do szczególnie dużych, zwłaszcza w skali na jaką owy zakład pracował, więc całkowity koszt mieścił się bez problemu w naszym budżecie. Co lepsze, graficy i pracownicy zakładu sami zaproponowali nam mnóstwo dodatków, jakie wykonywali do płyt. Najbardziej atrakcyjnymi wydał się nam oczywiście druk na samych płytach, możliwy zarówno w bardzo podstawowej wersji, jak i bardziej ozdobne warianty grafiki, ale też możliwość wykonania okładek lub też całych insertów do pudełek z płytami. Wybór był równie duży jeśli chodzi o same płyty, gdyż tłocznia używała kilku ich rodzajów, zarówno w standardowej skali jak i wersji micro CD, które były dość rzadko spotykane, ale nadawały się idealnie jako materiał promocyjny.

Jako że nasze zamówienie było stosunkowo niewielkie, jego realizacja zajęła bardzo niewiele czasu i po kilku dniach oczekiwania otrzymaliśmy pierwszą partię wykonanych płyt. Efekt końcowy był bardzo imponujący i profesjonalnie wykonany, zaczynając od elementów grafiki, na jakości samych płyt kończąc. Po wstępnych testach, na żadnym z kilkuset egzemplarzy nie znaleźliśmy najmniejszej skazy ani utraty danych, więc śmiało mogliśmy kontynuować współpracę z owym zakładem.