Jak wykonuje się popularne gadżety reklamowe?

Gadżety reklamowe stały się na przestrzeni ostatnich lat bardzo popularne. Wiele firm i korporacji wykorzystuje je w swoich działaniach promocyjnych. Zwykle są to rozwiązania dość popularne i tanie, które odpowiednio się personalizuje tak by mogły one pełnić funkcje reklamową. Co zatem z przedmiotów codziennego użytku można wykorzystać jako nośnik reklamy i jakich sposobów używa się by treści reklamowe na ów przedmioty nanieść? Odpowiedzi na to pytanie udzielimy w poniższym tekście.

Gadżety reklamowe – co można wykorzystać?

gadżety reklamoweW dzisiejszych czasach jako gadżety reklamowe można wykorzystać praktycznie wszystko. Zasadniczo jednak gadżety reklamowe to zwykle niewielki przedmiotu codziennego użytku. Przede wszystkim przeglądając portal www.signs.pl można by tu wskazać takie rozwiązania jak:

  • długopisy,
  • kubki,
  • koszulki,
  • breloczki,
  • smycze,
  • kalendarze,
  • notesy.

Są to najpopularniejsze rozwiązania, jeśli chodzi o gadżety reklamowe choć pamiętajmy, że nie jedyne. Rodzajów drobnych upominków jest jeszcze całkiem sporo, ponadto należy jeszcze pamiętać o tak zwanych ekskluzywnych gadżetach reklamowych. Do tej kategorii zalicza się takie rozwiązania jak np. zegarki czy portfele z logo firmy. Tego rodzaju rozwiązania są zwykle jednak mniej powszechne, a co za tym idzie wykorzystuje się je tylko w przypadku wyjątkowych klientów, z którymi prowadzimy długotrwałą współprace lub z którymi z innych względów cenimy sobie współprace. Możliwości zatem, jeśli chodzi o wykorzystanie przedmiotów codziennego użytku jako nośników reklamy jest obecnie naprawdę bardzo dużo.

Sposoby nanoszenie na gadżety treści reklamowych – grawerowanie laserowe, tłoczenie na gorąco, druk

tłoczenie na gorącoChoć obecnie praktycznie wszystko można wykorzystywać jako nośniki reklamy to jednak fakt, że mamy tu do czynienia z różnymi materiałami i strukturami wymaga zastosowania różnych metod za pomocą których treść reklamowa zostanie zamieszczona na danym przedmiocie. Obecnie nadal najpopularniejszą techniką nanoszenia reklam na przedmioty codziennego użytku jest druk cyfrowy lub offsetowy. Stosuje się go w przypadku takich materiałów jak np. kalendarze trójdzielne, koszulki, czapki, smycze czy torby bawełniane. Jakość treści reklamowych nanoszonych tą techniką jest bardzo bardzo dobra, a ponadto reklamowe nadruki są względnie trwałe. Minusem tego rozwiązania jest jednak fakt, że technikę te można stosować tylko do ograniczonej grupy materiałów. W drukarniach, gdzie wykonuje się nadruki reklamowe bardzo często stosuje się także tłoczenie na gorąco. Jest to nieco inna forma nanoszenia treści reklamowych, którą stosuje się np. w przypadku takich rozwiązań jak kalendarze z logo firmy czy notesy. Wywczas to na twardej oprawie wytłacza się nazwę firmy lub jej logo w zależności od zlecenia. Tego typu materiały reklamowe wyglądają bardziej elegancko i luksusowo niż rozwiązania, które omówiliśmy wcześniej.

Znakowanie laserowe szklanych gadżetów

Znakowanie laseroweCoraz większą popularnością cieszy się w ostatnim czasie technika laserowa. Za jej pomocą można nanosić treści reklamowe na rożnego powierzchnie o dowolnym kształcie. Reklama wykonana tym sposobem jest niezwykle trwała i kunsztownie, jednak jest to rozwiązanie zdecydowanie droższe niż te, które omówiliśmy powyżej. Z tego powodu stosuje się je głównie w przypadku nieco bardziej wartościowych gadżetów reklamowych takich jak ramki, portfele czy kieliszki, szklanki lub kufle. W przypadku grawerowania materiałów reklamowych z wykorzystaniem lasera zwykle w tym celu wykorzystuje się taką technikę jak grawerowanie laserem co2. Technika ta zapewnia dużą dokładność wykonywanej obróbki, jak i można ja stosować do bardzo wielu rożnych materiałów takich jak choćby laminacie grawerskim, drewnie, sklejce akrylu, papierze, kamieniu oraz szkło, przy czym jeśli chodzi o szkło to raczej mamy do czynienie ze znakowaniem niż grawerowaniem.

Znakowanie laserem – czyli reklama na szkle

Znakowanie laseroweReklamę na materiałach wykonanych ze szkła można zamieścić na dwa sposoby. Za pomocą druku i grawerowania laserowego przy czym w tym wypadku jak już wspomnieliśmy mamy do czynienia nie tyle z grawerowaniem co ze znakowaniem laserowym. Znakowanie laserem szkła zapewnia dużą jakość szczegółów i wygląda bardzo estetyczne, jednak w porównaniu z nadrukami na szkle jest to rozwiązanie o wiele droższe. Fakt ten sprawia, że znakowanie laserowe jako metoda nanoszenie treści reklamowych jest jeszcze stosunkowo mało popularne.

Krótko podsumowując

Gadżety reklamowe w dzisiejszych czasach mogą być właściwie wszystkim, przy czym metod wykorzystywanych do ich tworzenia jest bardzo wiele. Sprawia to, że każdy przedsiębiorca może znaleźć jakieś ciekawe i przystępne rozwiązanie dla siebie.

Zostaw odpowiedź