Wygodne przenośne kasy fiskalne

Wygodne przenośne kasy fiskalne

Wielu rzemieślników w końcu dochodzi do momentu, w którym ich pasja staje się pracą i głównym źródłem zarobków. Wtedy też znaczna część postanawia założyć autentyczną działalność, funkcjonując jako często jednoosobowa firma. Ma to oczywiście swoje korzyści, gdyż firma, nawet jednoosobowa, przyciąga więcej klientów niż najlepszy nawet rzemieślnik, aczkolwiek ma to również swoje problemy organizacyjne i formalności które muszą zostać spełnione.

Przenośne kasy fiskalne do kramu pokazowego

przenośna kasa fiskalnaRzemiosłem zajmowałem się od przeszło dziesięciu lat, choć początkowo było to mocno amatorskie zajęcie, przydatne podczas pokazów, aczkolwiek nie przynoszące za dużo zysku. Jednak z czasem i doświadczeniem zyskałem coraz więcej klientów, zarówno wśród kolegów odtwórców jak i turystów na pokazach, więc coraz częściej mogłem sfinansować zakup materiałów i sprzętu z funduszy z rzemiosła właśnie. W końcu i dla mnie przyszedł moment w którym skupiłem się głównie na rzemiośle i stało się ono dla mnie faktyczną pracą, więc niedługo potem postanowiłem założyć oficjalną działalność, mając na tyle dobrą renomę by nie narzekać na brak klientów. Ze wszystkich formalności jakie były wymagane do prowadzenia działalności, największym problemem była oczywiście kasa fiskalna. Podczas gdy zakup kasy do warsztatu nie był najmniejszym problemem, to jednak sprzęt tego rodzaju podczas wyjazdów był dość kłopotliwy i trudny do używania, zwłaszcza jeśli był to model o standardowych gabarytach, wymagający stałego zasilania. Zasięgnąłem więc rady kolegów którzy używali już takich urządzeń przez dłuższy czas. Wedle ich opinii, najlepszym rozwiązaniem była przenośna kasa fiskalna, która miała nie tylko o wiele mniejsze gabaryty niż standardowe modele sklepowe, ale miała również własne zasilanie i nie potrzebowała stałego źródła prądu.

Załączony akumulator wystarczył nawet na dwa dni ciągłej pracy, choć oczywiście czas ten skracał się przy bardziej intensywnym używaniu. Sama kasa była bardzo lekka i poręczna, mieszcząc się na dobrą sprawę w dużej kieszeni spodni, gdyż rozmiarami podobna była do terminala płatniczego. Była to jednak pełnoprawna kasa fiskalna, więc pozwalała na legalną sprzedaż wyrobów podczas wyjazdów i spełnienie wszystkich warunków potrzebnych do prowadzenia działalności.