Wybór materaca ma znaczenie

Wybór materaca ma znaczenie

 

Dobry materac zapewnia nam przespaną noc i wygodę, bez względu na przyjmowaną pozycję ciała. Źle dobrany materac może przysporzyć nie tylko nieprzyjemnych wrażeń i odczuć, ale wpłynąć na nasze zdrowie i postawę ciała. Niewiele osób wie, jak dobrać materac pod indywidualne potrzeby, i kieruje się opiniami, znalezionymi w Internecie lub zasłyszanymi od znajomych czy rodziny. Wykwalifikowane osoby w specjalistycznych sklepach z tymi elementami sypialni są w stanie dobrze doradzić klientowi i pomóc w wyborze idealnego posłania do spania. 

Materace wykonane z pianki

materace z pianki wysokoelastycznejMateriały, z jakich są tworzone materace do łóżek, mają wiele wad i zalet. Grunt to wybrać taki, który idealnie wpasuje się w preferencje i oczekiwania. Naturalne tworzywa typu bambus, jest często wybierane przez zwolenników ekologii i dbania o środowisko. Włókna bambusowe nie absorbują zanieczyszczeń w postaci bakterii i nie gromadzą ich we wnętrzu.  To ważna cecha podłoża, na którym spędzamy 1/3 naszego życia. Materiał, który również nie utrzymuje na swojej powierzchni drobnoustrojów i brudu, to pianka. Materace z pianki wysokoelastycznej charakteryzują się miękkością z zachowaniem elastyczności i braku odkształcania się materiału. Dla kogo są przeznaczone? Producenci zapewniają, że są one odpowiednie dla każdego typu sylwetki i wagi, dla dzieci i dorosłych. Wydawać się może, że jest to idealny materac pośród dostępnych. Wysoka sprężystość i dopasowanie do ciała gwarantuje komfort  i miłe odczucia. Wysokoelastyczna pianka, czyli High Resilience Foam, to wynalazek specjalistów od bezpiecznego i dobrego snu. Wytrzymałość tego materiału pozwala na długoletnie użytkowanie, bez oznak zniszczenia czy zużycia. Jest to więc wydatek niemały, ale opłacalny. Jeżeli chodzi o ceny materacy z pianki elastycznej, są one różne; najczęściej uzależnione od wymiarów.

Koszt ponad tysiąca złotych to minimum, jakie należy przeznaczyć na niego, ale sen nie jest rzeczą, na której można oszczędzać. Takie jest zdanie wielu specjalistów i lekarzy ortopedów, którzy przyjmują coraz więcej pacjentów z problemami w stawach i w okolicach kręgosłupa. Ważne, by materac był przewiewny, elastyczny i dokładnie dopasowywał się do,  czasem nawet nienaturalnych i dziwnych, ruchów podczas snu.