Wybieramy wyjątkowe wykroje poduszek

Wybieramy wyjątkowe wykroje poduszek

Zdarzają się sytuacje, w których umiejętności krawieckie okazują się niezbędne. Niestety nie każdy z nas urodził się z takimi zdolnościami, co nie oznacza, iż nie mamy możliwości się tego nauczyć. Nauka szycia na maszynie powinna rozpoczynać się od najprostszych wykrojów, na których mamy możliwość nauczenia się szycia materiałów po prostej linii oraz nabrania pewności w rękach. Poszewki na poduszki mają stosunkowo prosty wykrój, dzięki czemu mamy możliwość właśnie na nich nauczyć się podstaw szycia.

Szyjemy wyjątkowe poduszki

wyjątkowy wykrój poduszkiNajprostsze wykroje poduszek nie mają zakładki na suwaki, który znajduje się na jednym ze szwów. Aby wykonać podstawową poszewkę na poduszkę, będziemy potrzebować odpowiednich wymiarów. Warto wiedzieć, jaka ilość materiału będzie potrzebna, a także dobrać odpowiednią tkaninę, z której będziemy robić wykrój na poszewkę. Do tego potrzebny jest centymetr krawiecki, nożyczki, maszyna do szycia oraz szpilki. Samodzielnie wykonując prosty wykrój na poszewkę, powinniśmy zdjąć wymiary, uwzględniając, iż poduszka nie jest całkowicie płaska oraz ma własną objętość. Z tego powodu do obu wymiarów, czyli długości oraz szerokości, należy dodać po około 1,5cm. Następnie wycinamy materiał i składamy go na pół, aby lewa strona znajdowała się na wierzchu. Możemy zamówić wyjątkowy wykrój poduszki. Takie gotowe wykroje są idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą mieć w swoim domu niebanalne poduszki i jednocześnie nie posiadają na tyle dużego doświadczenia, aby zdecydować się na samodzielne przygotowanie bardziej skomplikowanego wykroju. Następnie gotowe połówki materiału należy spiąć szpilkami wzdłuż dłuższych krawędzi, po to aby nie przesuwały się one podczas szycia. Jest to znaczne ułatwienie, którego nie należy pomijać w czasie pracy.

Po uszyciu poszczególnych elementów jedynie należy wszyć suwak do krawędzi, które dotychczas nie zostały zszyte. Suwak należy rozmieścić wzdłuż wolnej krawędzi poszewki dekoracyjnej, na samym środku i najlepiej od razu przypiąć go szpilkami. Wykonując te czynności po lewej stronie poszewki, należy pamiętać, że suwak powinien być wszyty zamkiem do środka poduszki. Jeżeli sama poszewka jest już gotowa, możemy ją wywrócić na prawą stronę oraz doszyć dowolne dekoracje, które będą dodatkową ozdobą.