Wstępne szkolenie bhp w Rzeszowie

Od zawsze chciałem zajmować się szkoleniami ludzi. Długo szukałem swojej ścieżki, aż w końcu zdecydowałem się zostać instruktorem z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Już w czasie studiów zaocznie robiłem technikum w tym kierunku, aby zdobyć niezbędne kwalifikacje, a dzisiaj pracuję w jednej z największych firm instruktażowych w Rzeszowie. Dbamy o przeszkolenie pracowników w bardzo wielu firmach produkcyjnych nie tylko w mieście, ale również w całym województwie.

Prowadzenie szkoleń bhp

szkolenia wstępne bhp rzeszówMam już kilka lat doświadczenia na stanowisku szkoleniowca, jednak do dzisiaj ludzie pytają mnie, po co właściwie są te wszystkie kursy. Niejeden pracodawca uważa, że wstępne szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy oraz instrukcji przeciw pożarowych są stratą czasu. Na początku mnie to nawet dziwiło, przecież zapewnienie takich warsztatów jest wymuszone Kodeksem Pracy, a przecież z prawem się nie dyskutuje. Nieraz, prowadząc szkolenia wstępne bhp rzeszów, zostałem poproszony o skrócenie go do piętnastu minut i wypełnienie niezbędnych dokumentów. Nigdy jednak nie zgodziłem się na takie postulaty, ponieważ zdaję sobie sprawę, jak ważną funkcję pełnię. W takich sytuacjach już nawet nie próbuję tłumaczyć, jak istotna jest rola szkoleń wstępnych przed podjęciem pracy. Zdarzyło mi się jednak zaprosić szefa zakładu na takie spotkanie. Zwykle, jeśli zdecydował się zostać z nowymi pracownikami, po samym szkoleniu mnie przepraszał i przyznawał rację, że taki instruktaż może uratować ludzkie życie lub zdrowie. Na terenie Rzeszowa swoją działalność prowadzą zakłady bardzo specjalistyczne, które bardzo często zatrudniają pracowników bez doświadczenia. Nie mają oni pojęcia jak dokładnie będzie wyglądała ich praca, dlatego tym bardziej istotne jest uświadomienie im, na jakie rzeczy powinni zwracać większą uwagę. Ma to bowiem ogromny wpływ na jakość wykonywanej przez nich pracy oraz bezpieczeństwo.

Niektórzy korzystają z usług naszej firmy nie tylko w zakresie szkoleń wstępnych. Prowadzimy również szkolenia okresowe oraz kompleksowo obsługujemy obiekty, przystosowując je do wymagań z zakresu bezpieczeństwa. Osobiście uważam, że połączenie szkolenia z odpowiednim wyposażeniem i wymaganiami zapewnia jeszcze większe bezpieczeństwo i ogranicza występowanie wypadków w pracy praktycznie do zera.