Współpraca z agencją pracy tymczasowej

Współpraca z agencją pracy tymczasowej

Prowadzę duże przedsiębiorstwo. Zatrudniam wiele osób do pracy fizycznej. Jak się można spodziewać większość osób pracujących w tym trybie szybko odchodzi, kiedy tylko znajdzie sobie lżejszą pracę. Ponieważ i tak mam dużą rotację pracowników, zdecydowałem się skorzystać z usług agencji pracy tymczasowej i zatrudniać Ukraińców. Chciałem w ten sposób dać legalną pracę emigrantom, którzy przyjechali do nas tylko na kilka miesięcy, aby się dorobić i wrócić do rodziny.

Znalazłem ukraińskich pracowników z agencji pracy

agencja pracy tymczasowej - pracownicy z ukrainyPrzede wszystkim musiałem znaleźć odpowiednią agencję pracy. Zależało mi na tym, aby była to rzetelna agencja, która zatrudnia pracowników legalnie i wypłaca im rzetelne pensje oraz mają oni prawo do wszelkich świadczeń zdrowotnych. Nie chciałem, żeby ktoś mi zarzucał, że dorabiam się na taniej sile roboczej. Poszukiwania takiej agencji rozpocząłem od internetu. Wpisałem w wyszukiwarkę frazę: agencja pracy tymczasowej – pracownicy z ukrainy. Znalazłem jedną interesującą firmę polsko-ukraińską. Była to profesjonalna firma, która posiadała wszelkie potrzebne licencje i podpisywała umowy ze wszystkimi pracownikami. Postanowiłem podjąć z nimi współpracę. Podpisałem umowę zbiorczą z agencją, w której obligowałem się opłacić określoną ilość pracowników. Kilka dni później otrzymałem profile kandydatów, którzy chcieli podjąć współpracę z moją firmą. Była ich całkiem pokaźna grupa osób. Umówiłem się na rozmowę kwalifikacyjną z wybranymi kandydatami. Agencja oferowała również podczas tych rozmów usługę tłumacza, gdyż nie każdy pracownik znał dostatecznie dobrze język polski. Już samo to świadczyło o profesjonalności tej agencji. Ostatecznie znalazłem potrzebną mi ilość pracowników do pracy. Wszyscy byli zadowoleni z oferowanych przeze mnie warunków pracy. Zatrudniłem ich na trzy miesiące. Po tym okresie, znalazłem nowe chętne do pracy osoby.

Współpraca z tą agencją układała mi się bardzo dobrze. Zawsze mieli dla mnie odpowiednich kandydatów do pracy. Kolejną jej zaletą był fakt, że załatwiała za mnie wszelkie sprawy formalne dotyczące umów i pozwolenia na pracę. Dzięki temu miałem pewność, że zatrudniam osoby które naprawdę potrzebują pracy i chcą pracować. To było bardzo wygodne dla mnie rozwiązanie. Dzięki temu moja firma bardzo się rozwinęła.