Wspólna integracja na jachcie

Wspólna integracja na jachcie

Od kilku lat prowadzę nieduże biuro projektowe, które jednak konsekwentnie cieszy się dużą popularnością ze strony klientów. Obsługujemy przede wszystkim osoby prywatne, pomagając urządzać ich mieszkania lub wnętrza domów. Kiedy zakładałam firmę zależało mi na tym, żeby stworzyć w jej obrębie zgrany zespół, który będzie działał odważnie, nawzajem się wspierając. Kluczowe w takich zespołach są relacje. Robię więc wszystko, żeby je podtrzymać. 

Czarter jachtu na wakacyjny wyjazd

czarter jachtów motorowodnychJuż jakiś czas temu pojawił się w naszym kraju zachodni model prowadzenia firm. Polega on na tym, że pracodawca nastawia się przede wszystkim na relację wśród pracowników i na panującą w pracy atmosferę. Ja, kiedy otwierałam własną firmę, chciałam przede wszystkim stworzyć w jej obrębie zespół ludzi z pasją, którzy będą nawzajem się wspierać. I na ten moment tak jest. Dbam oczywiście o to, żeby ludzie się ze sobą integrowali. W tym roku, na przykład, postanowiliśmy wyjechać wspólnie na kilkudniowy wypoczynek gdzieś na łonie natury. Bardzo ciekawą opcją okazał się dla nas czarter jachtów motorowodnych tym bardziej, że obecnie dla wybranych modeli nie trzeba posiadać specjalnych uprawnień. Zarezerwowaliśmy, więc, dość duży jacht. Tego dnia, którego wyruszymy nim na jeziora, będziemy mieli kilkugodzinne szkolenie z obsługi całego sprzętu. Z tego, co udało nam się dowiedzieć, nie jest to skomplikowane, ale trzeba mieć wszystko opanowane. Na jeziorze będziemy bowiem musieli sobie ze wszystkim radzić sami. Kilka wspólnych dni, spędzonych na łodzi, da nam możliwość jeszcze lepszego poznania się i umocnienia naszych relacji. Co prawda na statku będziemy mieli łóżka, jednak dla uatrakcyjnienia wyjazdu jedną noc będziemy chcieli spędzić na jednym z pól namiotowych. Mamy już zarezerwowane miejsce na ognisko, czeka nas więc naprawdę sielski klimat.

Wspólne wyjazdy wypoczynkowe zawsze umacniają więzi zespołów. Dlatego w tym roku, po raz pierwszy, wyjeżdżam z pracownikami mojego biura na rejs jachtem po mazurskich jeziorach. Okazało się, bowiem, że możemy wynająć dużą łódź spacerową, z miejscem noclegowym, bez posiadania specjalnych uprawnień żeglarskich. Zostaniemy tylko wcześniej przeszkoleni z obsługi wynajętej przez nas łodzi i możemy ruszą w kilkudniowy rejs.