Wspinaczka dla każdego

Wspinaczka dla każdego

 

Muszę przyznać, że zawsze szukałam dla siebie jakiejś pasji, jednak zwykle cechowałam się słomianym zapałem. Dlatego, gdy mój chłopak zaproponował mi rozpoczęcie przygody ze wspinaczką byłam do tego dosyć sceptycznie nastawiona. Jednak z czasem zaczęłam się zastanawiać.  Tego typu forma ruchu nawet mi odpowiadała, jednak obawiałam się, czy dam sobie radę. Postanowiłam jednak się nie poddawać i nauczyć nowych umiejętności pod okiem profesjonalistów.

Skuteczna i bezpieczna nauka wspinaczki

kursy wspinaczkowe dla dorosłychMój chłopak zaczynał przygodę ze wspinaczką jeszcze w dzieciństwie, dlatego nie chciałam sobie przed nim zrobić wstydu. Na szczęście jeszcze nie mieszkaliśmy razem, więc byłam w stanie podjąć odpowiednie kroki w taki sposób, żeby on o tym nie wiedział. Postanowiłam, że nauczę się wspinaczki w warunkach kontrolowanych, czyli pod okiem specjalistów. Na szczęście dostępne są bardzo dobre kursy wspinaczkowe dla dorosłych. Cieszę się, że zdecydowałam się właśnie na takie rozwiązanie, gdyż kurs ten dał mi naprawdę sporo. Przede wszystkim dowiedziałam się dużo na temat samej techniki. Podobno wielu rzeczy nie da się nauczyć w teorii, jednak moim zdaniem, znając teorię, zdecydowanie łatwiej rozpoczynać praktykę. Tak było właśnie w tym przypadku. Mimo, że nie mam szczególnie mocnych mięśni rąk, udawało mi się pokonywać kolejne metry. Działałam pod nadzorem wykwalifikowanego instruktora, który nie tylko służył mi radą, mówiąc co mogę zrobić lepiej, w jaki sposób najkorzystniej przenosić ciężar ciała i w jaki sposób radzić sobie z określonymi trudnościami, ale również wspaniale mnie dopingował. Motywacja jest bardzo ważna, dlatego cieszę się, że trafiłam w tak przyjazne i zarazem profesjonalne miejsce. Dzięki temu, podczas wspinaczki z moim chłopakiem ten był pod wrażeniem moich umiejętności, więc moim zdaniem całość zakończyła się sukcesem.

Jedni mówią, że gdy nie nauczymy się czegoś w dzieciństwie, w dorosłym życiu ciężko nam będzie zacząć od podstaw. Ja na szczęście nie miałam tego problemu. Gdy zdecydowałam się na naukę wspinania i poznałam doskonały kurs dla dorosłych, szybko nauczyłam się, w jaki sposób się wspinać. Dzięki temu również polubiłam tę czynność i myślę, że to nie będzie kolejny przejaw słomianego zapału, a pasja, która zostanie ze mną na dłużej.