W Mińsku Mazowieckim rzeźbią piękne nagrobki

W Mińsku Mazowieckim rzeźbią piękne nagrobki

Od zawsze interesowałem się szeroko pojętą sztuką. Najbardziej jednak interesowała mnie rzeźba. Myślałem, że w tej kwestii jestem bardzo dobrze obeznany, ale pewnego dnia pojechałem do Mińska Mazowieckiego, gdzie ujrzałem przepiękne nagrobki. Niewiele znam miejsc, gdzie tworzy się takie cuda, nagrobki z Mińska Mazowieckiego mogły nawet konkurować z Garwolinem! Bardzo się zdziwiłem, że znalazłem w tak niespodziewanym miejscu takie dzieła sztuki. Czasami warto zwiedzić kraj i się czegoś dowiedzieć.

Nagrobek z Mińska Mazowieckiego elegancko wygląda

nagrobki - Mińsk MazowieckiMoją pasją jest zwiedzanie Polski i poszukiwanie najpiękniejszych rzeźb. W naszym kraju jest wiele przepięknych nagrobków na cmentarzach. Niektóre są naprawdę niesamowicie wyrzeźbione. Jednym z miejsc, gdzie znalazłem przepiękne dzieła sztuki jest Mińsk Mazowiecki. Śmiało mogę przyznać, ze jeśli chodzi o nagrobki – Mińsk Mazowiecki jest miejscem, gdzie tworzy się jedne z najlepszych. Podczas swojej wycieczki do tego miasta obejrzałem dokładnie owe nagrobki. Były one wykonane z bardzo trwałych materiałów i widać było, że wykonał je jakiś fachowiec, który się pasjonuje swoją pracą. Chciałbym, żeby w Polsce bardziej doceniano ludzi, którzy zajmują się tą formą sztuki. Artyści, którzy rzeźbią najpiękniejsze nagrobki często są nierozpoznawalni. Ja uważam natomiast, że tworzą najpiękniejsze działa swoich czasów. Kiedyś, kiedy sam będę potrzebował takiego nagrobka, bardzo chciałbym żeby postawiono mi właśnie taki rzeźbiony przez ludzi z Mińska Mazowieckiego. Myślę, że każde dziecko, które chce upamiętnić swoich kochanych rodziców, powinno  takim pomyśleć. Tego typu nagrobki są eleganckie i nie są przesadnie ozdobne. Nie powinno się przesadzać z ozdobami, ponieważ prowadzi to do kiczu, którego chcemy za wszelką cenę uniknąć. Na cmentarzu powinien panować podniosły styl i z tego powodu powinno się poważnie podchodzić do rzeźbienia nagrobków. Pamiętajmy o tym.

Dotarłem do artysty, który stworzył piękne nagrobki, które tak mnie zauroczyły. W Mińsku Mazowieckim nie było łatwo go znaleźć, ale podołałem temu zadaniu. Okazało się, że to młody artysta pełen pasji. Był samoukiem, ale bardzo mu zależało i wyrósł na prawdziwego znawcę tematu. To niesamowite, że tak młody człowiek sprostał tak trudnemu zadaniu, jakim jest nauczenie się rzeźbienia nagrobków. Bardzo to doceniam.