Usługi concierge - jaki zakres obejmują?

Usługi concierge - jaki zakres obejmują?

Żyjemy w czasach kiedy to ludzie mają coraz mniej momentów, a coraz więcej obowiązków i zadań do wykonania. To z kolei skutkuje tym, że nierzadko nie dopełniamy naszych zobowiązań. Zarówno jeżeli chodzi o życie rodzinne, życie prywatne, życie zawodowe, ale i nasze zdrowie dlatego też z każdym rokiem widzimy wyraźnie zainteresowanie usługami w stylu zdalnego czy też stacjonarnego asystenta, instytucja ta zwana inaczej concierge staje się coraz bardziej popularna w Polsce.

Concierge – dlaczego warto?

niecodzienne usługi conciergeW tym miejscu warto jest napisać kilka słów o tym jaki zakres zadań ma do spełnienia taka osoba czy też cała firma. Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Mogą zdarzyć się zadania do wykonania bardzo prozaiczne, ale i niecodzienne usługi concierge, zakres ich działania jest niezwykle różnorodny. Wszystko uwarunkowane jest oczywiście od zakresu usług, jakie oferują konkretne firmy czy też indywidualne osoby. Niemniej jednak zajęcia te mogą obejmować między innymi: prowadzenie kalendarza, umawianie spotkań, odbieranie dziecka ze szkoły czy też przedszkola, czuwanie nad budżetem domowym czy też firmowym, umawianie terminów ważnych spotkań, rezerwowanie lotów, tłumaczenia, tworzenie konferencji, organizacja ważnych eventów czy też spotkań. Zajmowanie się sprawami administracyjno-biurowymi. To tylko kilka z ewentualnych zadań jakie zazwyczaj wykonują asystenci tego typu. Jak natomiast wygląda sprawa finansowa oraz ich wynagrodzenia? Patrząc od strony administracyjnej należy zaznaczyć, że bardzo często zakres ceny ich usług jest już całościową kwotą. Są w tym wliczone różnego rodzaju składki, czy też ubezpieczenia. Dlatego też nie musimy martwić się o dodatkowe świadczenia. Natomiast jeżeli chodzi o cenę około godziny pracy takiego asystenta, to waha się ona mniej więcej w okolicach 50 zł.

Niemniej jednak należy podkreślić, że cena usług może znacząco się różnić i można przełożyć ją na różnego rodzaju pakiety. Dlatego też jednoznaczne określenie ile mogłaby kosztować taka usługa nie jest możliwe do obliczenia. Należy zaznaczyć, że ceny nie są jednak wygórowane, a same osoby zainteresowane, mogą liczyć na różnego rodzaju rabaty oraz zniżki cenowe, dzięki temu każdy znajdzie tu taki zakres usługi, w takiej cenie jaką uważa za właściwą.