Usługa odzyskiwania danych

Usługa odzyskiwania danych

Jeżeli nasz dysk ulegnie uszkodzeniu, możemy stanąć przed koniecznością odzyskania utraconych danych. Taka usługa nie należy do najtańszych, ale warto z niej skorzystać, szczególnie w przypadku, gdy mieliśmy na dysku ważne dla nas pliki. Odzyskiwanie danych odbywa się w serwisach komputerowych i specjalnych punktach, świadczących tą usługę. 

Jak odzyskać dane z uszkodzonego dysku? 

odzyskiwanie danych z uszkodzonego dyskuNa naszych dyskach przechowujemy mnóstwo materiałów. Najczęściej są to pliki multimedialne, czyli muzyka, zdjęcia, filmy oraz różnego rodzaju dokumenty. Większość z nas, chyba by się zapłakała, gdyby utraciła rodzinne zdjęcia, albo kolekcję ulubionych, zbieranych latami płyt. Tak, to zdecydowanie cios w samo serce. Szczególnie dla osób, które w komputerach przechowują całe, cyfrowe archiwum rodzinne. To właśnie oni stanowią sporą część klientów serwisów, zajmujących się odzyskiwaniem danych. Jednak studenci też stanowią dużą część klientów tego rodzaju punktów. Często w ich przypadku dochodzi do uszkodzenia dysków, gdyż statystycznie to właśnie ich sprzęty, ulegają zniszczeniu najprędzej. Odzyskiwanie danych z uszkodzonego dysku to usługa, która jest stosunkowo tania. Płacimy albo od odzyskanej ilości danych, albo od części, jaką uda się odzyskać. Z usługę płacimy dopiero po jej zakończeniu, nie są wymagane zaliczki, ani płatność z góry. Każda zmiana wstępnej wyceny może się odbyć tylko po konsultacji z klientem. Dlatego nie warto zaprzątać sobie głowy finansami, bo usługa i tak nie wychodzi drogo. Oczywiście pod warunkiem, że nie mamy do odzyskania setek terabajtów danych, choć oczywiście i takie zlecenia się zdarzają. Szczególnie w przypadku korporacji, których komputery zostały zniszczone wskutek awarii trakcji elektrycznej lub innych losowych zdarzeń. Jeżeli planujemy skorzystać z takiej usługi, najlepiej skorzystać z internetu i zasięgnąć języka w kwestii firm z naszego miasta. 

Odzyskiwać dane z uszkodzonych dysków, potrafią jedynie fachowcy. Używają do tego nie tylko swoich umiejętności manualnych i wiedzy, ale również specjalistycznego sprzętu. Obsługiwanie go nie jest łatwe, lecz dobry specjalista, operuje nim sprawnie i szybko. Odzyskane dane dostajemy zgrane na płycie CD lub na innych nośnikach jak pendrive’y , czy karty Micro SD.