Unity dentystyczne z perspektywy lekarza

Unity dentystyczne z perspektywy lekarza

W swojej pracy stomatolog ma kontakt z pacjentem, który nierzadko boi się leczenia. Często zgłasza się po pomoc, wówczas gdy zmaga się z dużym bólem. To dodatkowo utrudnia cały zabieg. Trzeba nie tylko wyeliminować dyskomfort, ale też znaleźć przyczynę problemu. Istotne jest w tym przypadku dobre samopoczucie pacjenta, w czym pomóc może nie tylko miła atmosfera, ale też dobrej jakości unit dentystyczny.

Wygodne unity dentystyczne

profesjonalne unity dentystyczneGdy pacjent przychodzi do stomatologa, swój wzrok niemal od razu kieruje na fotel dentystyczny. To tam usiądzie, by stomatolog mógł zająć się leczeniem jego zębów. Musi więc on wyglądać przyjaźnie, wręcz zachęcająco. Jeśli ten cel zostanie osiągnięty, pacjent będzie rozluźniony, spokojny, a odczuwany dyskomfort mniej dokuczliwy. A przecież o to głównie chodzi, zatem inwestycja w dobrej jakości unit dentystyczny jest jak najbardziej opłacalna. Profesjonalne unity dentystyczne są zresztą korzystne nie tylko dla pacjenta, ale też samego lekarza. To właśnie przy nim będzie pracować. Im większa jego ergonomia i maksymalna ilość udogodnień, tym lepiej. Najnowsze fotele dentystyczne pozwalają na pracę na cztery ręce, gdzie obok lekarza swobodne ruchy może zachować również higienistka stomatologiczna lub asysta stomatologa. W zasięgu personelu powinny też znajdować się wszystkie niezbędne urządzenia czy narzędzia. Co jednak ważne, muszą być one w pełni sterylne i bezpieczne zarówno dla zespołu medycznego, jak i pacjentów. Dobre jakości unit stomatologiczny składa się więc z komponentów, dających się sterylizować w autoklawie. Powinien też posiadać gładką powierzchnię, pozbawioną zakamarków i miejsc, do których trudno dotrzeć. Czyszczenie fotela odbywa się regularnie, jest przy tym bardzo dokładne, ważne jest więc, by to zadanie ułatwić. Niemniej istotna jest regulacja fotela. W ten sposób lekarz może dostosować jego położenie do własnych potrzeb, co ułatwi mu wykonywanie pracy. Z kolei pacjent będzie mógł przybrać odpowiednią dla siebie i wygodną pozycję.

Decyzja o rozpoczęciu leczenia dentystycznego nierzadko jest łatwa. Odkładamy ją w czasie, to jednak jedynie pogłębia problem. Dentyści nie bez przyczyny apelują o regularne odwiedzanie ich gabinetu. W ten sposób możliwe jest szybkie wykrycie zmian, co znacząco skraca czas leczenia i zmniejsza jego koszty.