Ukośnica do drewna

Ukośnica do drewna

W ostatnim czasie powróciła moda na to, aby większość prac w domu i ogrodzie wykonywać własnoręcznie. Dużym ułatwieniem podczas prac remontowo – budowlanych, jest odpowiedniej jakości sprzęt. Dzisiejsze rozwiązania technologiczne są tak bardzo zaawansowane, że nawet kupując niedrogie urządzenia, w znaczący sposób ułatwimy sobie pracę. W wielu sytuacjach sprawdzi się ukośnica do cięcia drewna. To urządzenie przyda nam się za każdym razem, kiedy będziemy wykorzystywać drewno lub materiały drewnopochodne.

Precyzyjne cięcia pod dowolnym kątem

kapex ks 88W naszym mieszkaniu lub ogrodzie bardzo wiele rzeczy wykonywane jest z elementów drewnianych. Precyzyjne połączenie i docięcie poszczególnych kawałków konstrukcji nie jest wcale takie proste jak nam się wydaje. Właśnie dlatego warto wyposażyć swój przydomowy warsztat w ukośnicę kapex ks 88. Jest to wysokiej jakości urządzenie, które w swojej ofercie posiada firma Festool. Czym różni się ten konkretny model od innych, podobnych urządzeń dostępnych na rynku? Piła wygląda z pozoru niepozornie. Nie posiada wielkich rozmiarów, dlatego bardzo łatwo ją transportować i ustawiać w miejscu, w którym będzie nam najwygodniej ją obsługiwać. W ukośnicy kapex ks 88, technolodzy zastosowali dwie prowadnice. Dzięki nim możemy prowadzić cięcia w dwóch kierunkach jednocześnie. Pozwala to na uzyskanie powtarzalnych elementów, które nie będą posiadały znacznych różnic w wymiarach. Jest to bardzo przydatne, kiedy chcemy dokładnie dopasować do siebie dwa elementy. Użytkownik ma również możliwość zmiany kąta nachylenia tarczy pilarskiej. Jest to bardzo przydatna funkcja, szczególnie jeśli chcemy wykonać frezowanie np. progów. Nachylenie tarczy możemy ustawić bardzo precyzyjnie odpowiednim pokrętłem. Pilarka KS 888 umożliwia cięcie przekrojów o grubości do 88mm. Jest to bardzo duży zakres pracy, który z pewnością wyróżnia inne, podobne do tego urządzenia.

Ukośnica tego typu jest wyjątkowa. Sprawdzi się ona zarówno w przydomowym warsztacie jak i w trudnych warunkach placu budowy. Praca na tak stabilnym urządzeniu jest bezpieczna, ponieważ tarcza pilarska podczas pracy jest odpowiednio chroniona przez specjalną osłonę z tworzywa. Dzięki specjalnemu panelowi sterującemu możemy również regulować szybkość obrotów tarczy i dostosowywać ją do naszych umiejętności i potrzeb.