Ubrania z wiskozy bambusowej

Ubrania z wiskozy bambusowej

Ubrania są naszą drugą skórą, dlatego też wiele osób z uwagą dobiera stroje, które zakłada. Większość z nas kupuje już gotowe ubrania, bo tak jest prościej, ale nie brakuje takich, które mają w domu maszynę do szycie i same kreują swój styl.

Co uszyć z wiskozy bambusowej?

wiskoza bambusowa tkaninaO bambusie chyba każdy słyszał i wie, że jest to drzewo o drewniejących łodygach, które osiąga wysokość nawet dwudziestu metrów. Jest to roślina tropikalna o wiecznie zielonych liściach. Posiada on szerokie zastosowanie w wielu branżach, ale najbardziej jest rozpowszechniony jako wiskoza bambusowa tkanina o wyjątkowo delikatnej strukturze. W ostatnich latach można ją bardzo często znajduje zastosowanie w ubrankach niemowlęcych, ponieważ jest wytrzymała, odporna na działanie wysokich temperatur, a także chłonie wilgoć nawet sześć razu bardziej niż bawełna. Jest bardzo lekka i przewiewną, dzięki czemu sprawdzi się latem, podczas upalnych dni, kiedy chcemy ograniczyć pocenie się. Ponadto jedną z ważniejszych właściwości bambusa jest jego działanie antybakteryjne i przeciwgrzybicze, których nie mają żadne inne tkaniny. Przekrój włókien wiskozy bambusowej jest pełen maleńkich otworów, dzięki którym jest ona przewiewna, co daje odetchnąć skórze w gorące dni. W sklepach odzieżowych można bardzo często znaleźć ubranka dziecięce z tego materiału, a także pościel, lekkie krycia, pieluszki wielorazowe czy nawet cienkie ręczniki. Coraz częściej producenci odzieży dla dorosłych z niej korzystają, gdyż jest łatwa w obróbce.

Bambus jest rośliną, która uprawiana jest w ekologiczny sposób, zatem pozyskane z niej włókna są całkowicie bezpieczne i też dlatego są polecane dzieciom. Można ją stosować jako tkaninę osłaniającą maluszka przed promieniowaniem słonecznym, gdyż posiada naturalne filtry.