Taras idealny - porady

Taras idealny - porady

 

Ładny, praktycznie urządzony taras to świetne miejsce na wypoczynek, spotkania ze znajomymi czy też na zjedzenie posiłku. Albo po prostu wypicie porannej kawy, słuchając przy tym ćwierkania ptaków i oglądając nasz ogródek. Z czego jednak powinniśmy taki taras zrobić i w jaki sposób go wyposażyć?

Taras wykonany z drewna

tarasy drewnianeWybór materiałów na taras jest całkiem duży. Można zdecydować się na klasyczne płytki ceramiczne, modne obecnie betonowe płyty, deski kompozytowe, albo po prostu zwykłe drewno. Ta ostatnia opcja jest z całą pewnością najbardziej klasyczna, nie znaczy to jednak, iż jest staroświecka. Wręcz przeciwnie, używając drewna można stworzyć taras pasujący do każdego budynku, także tego bardzo nowoczesnego. Wybór konkretnego gatunku na tarasy drewniane powinniśmy uzależnić między innymi od tego, czy są one osłonięte od deszczu i słońca, czy też nie. Taras zadaszony nie wymaga użycia tak wytrzymałego i odpornego drewna jak ten niezadaszony, a więc można zdecydować się na nieco tańszy materiał. Wśród gatunków polecanych do tego celu są nie tylko bardzo twarde odmiany egzotyczne, ale też np. modrzew syberyjski. Wykorzystać można rzecz jasna także rodzime gatunki liściaste i iglaste. Jeśli zadbamy o prawidłową pielęgnację i regularną konserwację drewna, nasz taras w dobrym stanie przetrwa nawet do kilkunastu lat lub dłużej. Uzupełnieniem dla naturalnego materiału na sam taras, będzie wyposażenie go w meble zrobione z drewna.

Stół, ławeczka i kilka wygodnych foteli będą stanowiły praktyczny i wygodny komplet dla kilku osób. Jeśli naszemu tarasowi brakuje zadaszenia, to można zdecydować się na kupno parasola, który da wystarczająco dużo cienia. Należy także rozważyć posadzenie krzewów, które nie tylko osłonią nas od sąsiadów, ale też pomogą w stworzeniu bardziej przytulnej atmosfery.