Szybki transport nocny

Szybki transport nocny

 

Wykonanie projektu często wymagało natychmiastowego dostępu do ciężkich elementów konstrukcyjnych lub części zapasowych do maszyn. Nie zawsze można było jednak takowe przetransportować na miejsce projektu, zwłaszcza jeśli zamawiane elementy pochodziły od producenta działającego po drugiej stronie kraju.

Nocny transport ładunków wielotonowych

ekspresowy fracht nocnyW przypadku konieczności przewozu ładunków gabarytowych lub bardzo ciężkich, dzienny transport należał do bardzo trudnych, z racji utrudnień których przyczyną był głównie duży ruch drogowy. Większość firm transportowych wykonywała więc transporty nocne, przeprowadzane zazwyczaj za pomocą ciężkich ciągników o najwyższych mocach, mogących zabrać ładunki o największej wadze i niestandardowych rozmiarach. Jedną z najbardziej rekomendowanych firm transportowych był przewoźnik wykonujący regularny, ekspresowy fracht nocny. Owa firma wykonywała przewozy ładunków o najbardziej niestandardowych wymiarach oraz znacznej wadze, dlatego bardzo często współpracowała zarówno z firmami budowlanymi, jak i z zakładami produkcyjnymi. Frachty mogły być wykonywane cyklicznie lub jednorazowo, a jedną z najbardziej docenianych usług firmy był przewóz transportowy. Dowolny ładunek mógł być bowiem przewieziony w zaledwie jedną noc do dowolnego punktu odbioru w kraju, niezależnie od jego wagi czy wymiarów.

Była to usługa szczególnie atrakcyjna dla wszystkich odbiorców, potrzebujących elementów konstrukcyjnych lub maszyn natychmiast, aczkolwiek nie posiadających możliwości samodzielnego przetransportowania takowych na wybrane miejsce. Przewoźnik nie nakładał żadnego limitu na wagę czy wymiary ładunku, dopasowując pojazdy przeznaczone do transportu do wagomiaru i rozmiarów ładunku który miał być przetransportowany.