Szybki serwis farm solarnych

Szybki serwis farm solarnych

W ostatnich latach bardzo dużo osób zdecydowało się na zamontowanie na dachu swojego domu paneli fotowoltaicznych, gdyż to rozwiązanie generujące duże oszczędności. Także przedsiębiorcy dostrzegli zalety płynące z instalacji fotowoltaicznych.

Zakres obowiązków firm serwisujących panele solarne

firma serwisująca instalację pvChoć panele solarne są reklamowane jako niezawodne instalacje, to jednak zawsze mogą ulec awarii. Wielu z nich można uniknąć, przestrzegając zaleceń producenta, ale są też takie, które są zupełnie niezależne od nas. Instalacje fotowoltaiczne przeważnie mają bardzo długie gwarancje, zatem w razie jakichkolwiek problemów, najlepiej od razu kontaktować się z serwisem. Niejedna firma serwisująca instalację PV zajmuje się też sprzedażą i montażem paneli. Dzięki temu od samego początku korzystamy z usług tylko jednej firmy. Panele solarne same w sobie rzadko się psują, ale znacznie częściej awariom ulegają inwertery, które odpowiadają za zamianę energii otrzymywanej ze słońca w prąd zmienny. Wielu właścicieli farm fotowoltaicznych korzysta z usług firm obsługujących panele solarne, które w swoim zakresie mają prowadzenie magazynu i zarządzanie częściami zamiennymi do instalacji. Ważną kwestią jest zdalny monitoring i kontrola, które pozwalają na szybkie wykrywanie ewentualnych usterek i ich usuwanie. Każda awaria jest stratą dla przedsiębiorcy, ponieważ powoduje przerwę w dostępie energii elektrycznej. Taka usługa  jest najczęściej świadczona przez dwadzieścia cztery godziny na dobę.

Z usług firm serwisujących panele fotowoltaiczne mogą korzystać także osoby indywidualne i to także w ramach gwarancji. Tego typu firmy wykonują także przeglądy techniczne całej instalacji, ponieważ są one konieczne ze względu na specyfikę pracy paneli i inwerterów.