Systemowe zwalczanie pluskiew

Systemowe zwalczanie pluskiew

Gdy zapytalibyśmy czytelników, jakie owady pasożytnicze potrafią wymienić, to większość z nich, jednym tchem, powiedziałaby zapewne, że komary, kleszcze, może wszy lub pchły, jednak przypuszczalnie, prawie nikt, nie wymieniłby pluskwy.

Kto eksterminuje pluskwy?

profesjonalne zwalczanie pluskiew w warszawieWłaśnie tak jest z tym owadem, że większość z nas bagatelizuje zagrożenie, jakie stwarza. Jednakże do czasu, gdy pojawi się w domu i zacznie się szybko namnażać. Wszak pluskwy żerują głównie w nocy, toteż jest mała szansa, by mieć okazję do bezpośredniego spotkania z nimi. Ponadto, są one tak małe, że ich obecność na ścianie czy meblu, zwykle zostaje niezauważona lub, zwyczajnie, zlekceważona. Ich niepozornym rozmiarem wcale nie należy się sugerować, gdyż może powodować kolosalne problemy zdrowotne, nawet po jednym ugryzieniu. Jednak pamiętać trzeba, że to owad nienasycony, który nie zadowala się jednym lub dwoma ukąszeniami, lecz traktuje serią, liczącą od kilku do kilkunastu charakterystycznych śladów. Tu, zauważyć należy iż prawdopodobieństwo zakażenia wzrasta z każdym ugryzieniem i nigdy nie wiadomo, które je spowodowało. A chorób i przypadłości, jakich można się nabawić na skutek bycia pokąsanym przez te owady jest długa lista. Począwszy od gorączki, przez biegunkę, na zapaleniu mózgu skończywszy. Zresztą to tylko mały wycinek listy, która obejmuje kilkanaście pozycji. Wiedzieć również należy iż profesjonalne zwalczanie pluskiew w Warszawie oferuje kilka przedsiębiorstw dezynsekcyjnych, obejmujących swoim zasięgiem także okolice miasta. Wiele z nich działa kompleksowo, czyli zajmują się zwalczaniem wszystkich owadów biegających i latających, stawonogów i reszty robaków, jakie można zidentyfikować w naszych domostwach. Podkreślić też trzeba, że firmy dezynsekcyjne z Warszawy zajmują się także montażem i obsługą specjalnych instalacji, mających na celu zapobieżenie inwazji wybranych gatunków.

Wielu wyda się dziwnym to stwierdzenie, ale ciągle będziemy powtarzać iż pluskwy to jedne z najbardziej niebezpiecznych owadów, jakie występują. Co prawda, jest ich znacznie mniej niż kleszczy, jednak odsetek zarażonych różnymi patogenami osobników, jest znacznie większy, co, w stosunku do liczebności populacji, czyni je znacznie bardziej niebezpiecznymi dla człowieka.