System odkurzania centralnego

System odkurzania centralnego

Odkurzanie w domach trudno nazwać czynnością przyjemną. Raczej nikt z nas nie kwapi się do tego by rozciągać po naszym domu okablowanie oraz węża od odkurzacza. Dodatkowo odkurzacze musimy do poszczególnych pomieszczeń ze sobą nosić co również stanowi spory problem. Jednak od dłuższego czasu dostępne są pewne metody dzięki którym odkurzanie jest znacznie prostsze i przede wszystkim nie stanowi już dużego problemu.

Nowoczesny system odkurzania

systemy chowanego wężaBez względu na to z czego stworzona jest podłoga w naszym domu to i tak koniecznie musimy ją odpowiednio pielęgnować. Jednym z zabiegów często wykonywanych jest odkurzanie lub zamiatanie. Pierwsze z wymienionych jest bardziej skuteczne ponieważ dodatkowo wciągany jest kurz, roztocza oraz inne małe elementy, z którymi miotła niekoniecznie jest w stanie sobie poradzić. Jednak tradycyjny sposób odkurzania w domach jest dość kłopotliwy o czym już z resztą wcześniej wspomniano. Zważając na problemy z tym związane zaczęto tworzyć systemy centralnego odkurzania. Niekiedy spotkać się możemy również z inną nazwą takich systemów. Mówi się na nie również systemy chowanego węża. W tych systemach chodzi o to, że w dolnych partiach budynku (piwnice, kotłownie, spiżarnie) montuje się bardzo duży i niezwykle wydajny odkurzacz. Do niego podłączone są przewody, które wykonane są z wytrzymałych rurek PCV. Takie rurki montuje się w ścianie. Po jednej stronie znajduje się więc odkurzacz a po drugiej slot do podłączenia rury ssącej. Na rękojeści takiej rury znaleźć można włącznik, który uruchamia nasz odkurzacz. Często w systemach centralnego odkurzania znaleźć można również tzw. szufelki. Są to specjalne miejsca w podłodze a dokładniej przy łączeniu podłogi ze ścianą. Gdy cokolwiek rozsypiemy to nasze śmieci możemy po prostu miotłą zagarnąć w pobliże tego otworu. Po włączeniu ssanie wszystkie śmieci zostaną wciągnięte do wspomnianego wcześniej odkurzacza.

Na chwilę obecną wielu z nas decyduje się na montaż systemów centralnego odkurzania. Jest to rozwiązanie niezwykle komfortowe. Bardzo często nowoczesne systemy tego typu montowane są w hotelach. Początkowo były one właśnie w takich miejscach montowane najczęściej. Dopiero po upływie kilkunastu lat zaczęto takie nowoczesne systemy montować w domach.