Sylwester na stoku narciarskim w Białce Tatrzańskiej

Wielkimi krokami zbliża się zima, a to oznacza rozpoczęcie sezonu narciarskiego. Wszyscy miłośnicy zimowego szaleństwa modlą się jak najwięcej śniegu, szczególnie w górach. W naszym kraju jest kilka bardzo popularnych kurortów, w których w sezonie zimowym pojawiają się tłumy turystów. Jednym z nich jest Białka Tatrzańska, gdzie wybieram się na Sylwestra.

Zimowe oblężenie Białki Tatrzańskie

Białka Tatrzańska noclegiDo tej pory nie należałam do wielkich miłośniczek jeżdżenia na nartach. Wszystko zmieniło się na początku tego roku, kiedy to moi znajomi wyciągnęli mnie w Tatry. Tam nauczyłam się porządnej techniki i dzięki temu pokochał ten zimowy sport. Zbliża się sezon narciarski i wraz z innymi miłośnikami zimowego szaleństwa, wyczekuje śniegu w najbardziej popularnych kurortach narciarskich. Wybieram się z chłopakiem i grupą przyjaciół do Białki Tatrzańskiej na Sylwestra. Będą tam na pewno tłumy ludzi, ale to nam nie przeszkadza. Pokój wynajmowaliśmy jakieś pół roku temu. Na ten moment, mimo tego, że mamy połowę listopada, kiedy wpiszę się w wyszukiwarkę internetową frazę Białka Tatrzańska noclegi, to znalezienie wolnych miejsc do końca stycznia raczej graniczy z cudem. Bardzo duże znaczenie dla takiego zainteresowania danym kurortem narciarskim, mają przewidywania synoptyków. W tym roku zapowiadana jest w naszych górach piękna, długa zima, z dużą ilością śniegu i słońca. Słowem- idealna pogoda dla narciarza. Co prawda nie wiadomo, na ile te prognozy się sprawdzą, jednak w ubiegłych latach miały one dość dużą skuteczność.

W tym roku nauczyłam się dobrze jeździć na nartach i stałam się dzięki temu fanką zimowego szaleństwa. Namówiłam nawet mojego chłopaka i przyjaciół na to, żebyśmy tegorocznego Sylwestra spędzili w górach. Wybieramy się więc do Białki Tatrzańskiej, która ma być w tym rok mocno oblężona.