Sufity napinane do wnętrz

Sufity napinane do wnętrz

 

Niewiele osób wie, że sufity w mieszkaniu można w jakiś sposób ozdobić. Nie muszą być tylko klasycznie białe, można wykorzystać ich powierzchnię i umieścić tam obraz czy ciekawy wzór. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu specjalnych, napinanych sufitów.

Ciekawy pomysł na aranżację sufitu

sufity napinane cennikSufity napinane produkowane są najczęściej z polichlorku winylu, który jest materiałem lekkim i odpornym na wilgoć. Z tego względu sufity te mogą być używane w każdym pomieszczeniu, nawet w kuchni czy w łazience. Sufity napinane montuje się przy użyciu specjalnych profili aluminiowych. Lekkość użytych materiałów, przy zachowaniu ich trwałości, nie obciąża sufitu, dlatego montaż sufitu napinanego jest całkowicie bezpieczny i nie grozi zawaleniem. Wykorzystuje się je jako element dekoracyjny wnętrza, świetnie sprawdzą się w przypadku, kiedy chcemy ukryć nieestetycznie wykonany sufit, przebarwienia lub pęknięcia na nim. Folia używana do produkcji sufitów napinanych jest bardzo wytrzymała. Możemy mieć pewność, że przetrwa ona w niezmienionym stanie przez długie lata. Jest to niewątpliwy plus takiego rozwiązania, ponieważ nie będziemy musieli malować i odnawiać takiego sufitu, w przeciwieństwie do tradycyjnego. Jeśli chodzi o sufity napinane cennik uzależniony jest od powierzchni jaka ma zostać zakryta folią. Poza tym, decydując się na sufity z grafiką, musimy liczyć się z tym, że cena będzie trochę wyższa od zwykłego, białego materiału. Nie są to jednak ogromne koszta. Folia PCV nie jest droga, unikamy także opłat związanych z malowaniem sufitu.

Sufity napinane to świetne rozwiązanie dla ludzi, którzy chcieliby uniknąć ciągłego odnawiania oraz malowania tradycyjnego sufitu. Dodatkowym atutem sufitów napinanych jest możliwość zamówienia ich w wersji ozdobnej, na przykład z obrazem czy wzorem, który urozmaici wnętrze naszego pokoju.