Sprzęt na zamówienie z narzędziowni w Bydgoszczy

Sprzęt na zamówienie z narzędziowni w Bydgoszczy

Serwisowanie replik nie wymagało użycia jakichś szczególnie niespotykanych i profesjonalnych narzędzi. Konstrukcja była czasem na tyle prosta, iż wystarczył najzwyklejszy śrubokręt i odrobina umiejętności, by bez przeszkód rozmontować replikę na części pierwsze. Sęk w tym, iż czasem były one złożone i skonstruowane w taki sposób, że nawet narzędzia przeznaczone specjalnie do ich serwisowania nie pasowały za dobrze.

Fachowa narzędziownia w Bydgoszczy

narzędziownia bydgoszczUdziwnienia konstrukcyjne zdarzały się szczególnie często w tanich replikach lub modelach dopiero co wypuszczonych na rynek, w których pełno było bardzo oryginalnych, aczkolwiek niesamowicie niewygodnych rozwiązań, które utrudniały naprawę i rozkładanie. W niektórych modelach samo rozłożenie repliki mogło spowodować większe uszkodzenie niż pierwotnie zgłoszone, dlatego też, by uniknąć dodatkowych kosztów, ale też ułatwić sobie znacznie pracę, postanowiliśmy sami zaprojektować narzędzia do replik. Był to pomysł o tyle dobry, iż wielu znajomych zastosowało podobne rozwiązania, choć na niewielką skalę. Problem w tym, iż nijak nie mogliśmy owych narzędzi wykonać samodzielnie. Do takich prac potrzebna była odpowiednio wyposażona narzędziownia Bydgoszcz, na szczęście, miał kilka takich zakładów, spośród których jeden był szczególnie renomowany. Zakład ten wykonywał najróżniejsze zlecenia, i miał bardzo pozytywne opinie, przede wszystkim za szybkość realizacji zamówień, ale również za precyzję i dokładność. Pracownicy zakładu przyznali, iż wielokrotnie zdarzało im się wykonywać różnego rodzaju narzędzia na zamówienie, a nasz projekt należał do tych bardziej prostych i nieszczególnie skomplikowanych, więc jego realizacja nie powinna przysporzyć najmniejszych problemów. Ledwie po dwóch dniach od złożenia zamówienia, narzędzia były gotowe do odbioru, i byliśmy kolejnymi klientami, którzy śmiało mogli owy zakład polecić.

Narzędzia wykonane były z wysokiej jakości stopu stali narzędziowej, bardzo trudnej do uszkodzenia i niewrażliwej na zużycie, nawet przy bardzo wyczerpujących pracach. Jednocześnie były bardzo precyzyjnie wykonane, dokładnie wedle zamówienia, bez absolutnie żadnych skaz produkcyjnych czy wad materiałowych. Była to jakość godna polecenia, dlatego też był to pierwszy zakład, do jakiego udawaliśmy z wszelkimi zamówieniami.