Sprzedaż kotów we właściwym momencie

Sprzedaż kotów we właściwym momencie

Jeśli niedawno założyłeś hodowlę kotów brytyjskich, na pewno mając młode zastanawiasz się, kiedy możesz je sprzedać. Wiadomo, że hodowcy nie lubią tego momentu, ponieważ przywiązują się do zwierząt, ale w końcu musi nadejść ten czas. Koty powinny być przygotowane do nowych warunków. Muszą wielu rzeczy się nauczyć, aby nie sprawiały problemów przyszłemu opiekunowi. Twoim obowiązkiem jest ocenienie, czy zwierzaki są na to gotowe.

Kiedy sprzedać koty brytyjskie?

sprzedaż kotów brytyjskich rasowychMając młode trzeba zastanawiać się nad wyborem odpowiedniej chwili. Sprzedaż kotów brytyjskich rasowych jest dość dochodowa. Trudno jest ocenić, w którym tygodniu to zrobić, ponieważ każdy osobnik może się od siebie różnić. Niektóre uczą się szybciej, inne później. Musisz przeczekać kilka okresów. Pierwszy z nich to czas, kiedy kotka opiekuje się młodymi. Są one ślepe oraz piją mleko matki. Nie należy wtedy w ogóle podchodzić do kociąt. Dopiero, gdy matka zacznie je opuszczać powinieneś zacząć się do nich zbliżać. Będą odrobinę niepewne, ale po jakimś czasie przyzwyczają się do Ciebie na tyle, że będziesz mógł je brać na ręce i zaczynać uczyć. Kot nadaje się do sprzedaży jeśli już potrafi jeść samodzielnie, a także zna kilka podstawowych zasad życia z człowiekiem. Chodzi o to, by nie drapać mebli, a także korzystać z kuwety. Kot jednak powinien zostać sprzedany w okresie, gdy jego jedynym pokarmem jest mleko. To oznacza, że łatwo zaadaptuje się w nowym środowisku i pozwoli się zaadoptować. Musisz bacznie obserwować, jak zachowuje się kot i czy w dalszym ciągu nie odchodzi od matki. Jeśli tak jest, cały czas powinieneś czekać. Polecam Ci zakup kliku obróżek, które będziesz zakładał kotom usamodzielnionym. Tym samym nie pomylisz się dodając ogłoszenie w Internecie.

Najzdrowsze okazy warto zostawić jednak dla siebie, aby w przyszłości mogły pełnić rolę reproduktorów swojego gatunku. Wielu hodowców tak robi, ponieważ chcą powiększać swoją hodowlę. Pamiętaj jednak, że koty to specyficzne zwierzaki, które aby mogły się uczyć potrzebują dużej uwagi i Twojego czasu. Nie może im tego zabraknąć, gdyż wtedy nie będą nadawały się do sprzedaży. Alternatywnym pomysłem jest samodzielne karmienie kotów, za pomocą butelki ze smoczkiem. Rób to wtedy, gdy któryś kotek nie będzie miał możlwiości picia mleka matki.