Spełniłem swoje marzenie o domowym kominku

Spełniłem swoje marzenie o domowym kominku

Od kiedy tylko pamiętam to marzyłem o kominku. Potem okazało się, że o kominku od dawna marzyła też moja żona. A mieszkamy w domu jednorodzinnym, który urządzony jest trochę staroświecko. Kupiliśmy dom z rynku wtórnego i tak naprawdę dopiero sobie wszystko w nim urządzamy po swojemu. Najpierw zaczęliśmy od zrobienia pięknego pokoju naszemu synkowi. Dopiero niedawno zrobiliśmy sobie salon, o jakim marzyliśmy. A marzyliśmy od zawsze o salonie z kominkiem.

Wybraliśmy prosty w montażu kominek gazowy

eleganckie kominki gazowe w warszawiePo tym jak urządziliśmy pokój synkowi zaczęliśmy planować urządzanie salonu. Wiadomo, że jest to taki centralny punkt każdego domu, więc powinien wyglądać naprawdę reprezentacyjnie. Bardzo zależało nam na tym, żeby nasz salon był urządzony elegancko i nowocześnie. Potrzebowaliśmy do tego tylko jakiejś konkretnej koncepcji. Znaleźliśmy ciekawe pomysły w internecie. Jeden pomysł zainspirował nas do tego, żeby spełnić swoje marzenia. Okazało się, że można dzisiaj kupić nowoczesne i eleganckie kominki gazowe w Warszawie. I co się okazało – ich montaż jest bardzo prosty i co najważniejsze – zupełnie bezinwazyjny. Chodzi o to, że takie kominki nie wymagają tradycyjnego przewodu kominowego. Dlatego wystarczyło jedynie umieścić wkład kominkowy w dowolnie wybranym miejscu w salonie. Następnie z kominka wystarczyło wyprowadzić specjalny przewód na zewnątrz poza budynek. Przewód ten pełni funkcję wentylacji w kominku. Jako, że kominek ten działa na gaz to trzeba było jeszcze zrobić podłączenie butli na propan-butan. Nie mamy w domu gazu ziemnego, więc do kuchenki również używamy gazu z butli. W każdym razie podłączenie tego kominka było naprawdę bardzo proste. Wszystko zleciliśmy firmie z Warszawy, w której zamówiliśmy nasz kominek. No i teraz możemy sobie w zimowe dni spędzać bardzo miłe wieczory przy kominku.

Nie można tego nie zauważyć, że kominek zmienia klimat w całym domu na cieplejszy. Każdy dom robi się bardziej przytulny jeśli w salonie jest kominek, w którym można rozpalić ogień. Dzisiaj mogę z całą pewnością napisać, że kominki gazowe są tak samo przyjemne jak klasyczne kominki na drewno. Jeśli nie ma się w salonie dostępu do komina to o tradycyjnym kominku można raczej zapomnieć. Można za to zrobić sobie kominek gazowy i czerpać z jego użytkowania mnóstwo radości.