Skuteczne usuwanie włosków

Skuteczne usuwanie włosków

Gładka skóra jest pożądana przez wszystkie kobiety. W telewizji często oglądamy reklamy produktów do golenia, które mają nam zapewnić spokój od włosków nawet na kilka tygodni. Jednak najwięcej kobiet stosuje tradycyjną metodę golenia z wykorzystaniem jednorazowej maszynki i kremu, albo pianki do golenia. 

Jak działa laser na nasze owłosienie?   

skuteczna depilacja laserowa - WrocławAż sześćdziesiąt procent kobiet goli nogi i pachy jednorazową maszynką. To najprostsza metoda, która pozwala na krótko cieszyć się gładką skórą, bo zaledwie na jeden, lub dwa dni. Do golenia jest nam jeszcze potrzebna dobra pianka, albo żel, który zmiękczy włoski i zminimalizuje podrażnienia, które bardzo często powstają po kontakcie ostrzy ze skórą. Inną metodą jest depilacja woskiem, który można stosować na ciepło, lub na zimno. Jest to dość bolesna metoda, bo wyrywa włoski z cebulkami. Skuteczne jest także depilowanie nóg elektrycznym depilatorem, który wyrywa tylko dłuższe włoski, które już wyrosły. Jeżeli interesuje nas skuteczna depilacja laserowa – Wrocław jest miastem, w którym zabieg ten usuwa aż dziewięćdziesiąt dziewięć procent włosków. Jest on całkowicie bezpieczny i bezbolesny, dlatego mogą się jemu poddawać osoby z niskim progiem bólu. Zabieg usuwania włosów może trwać od trzydziestu minut do nawet dwóch godzin. Usuwanie włosów laserem polega na wprowadzeniu pod skórę wiązki lasera, która wypala włoski razem z cebulkami, przez co nie odrastają nowe. Najczęściej po dwóch, lub trzech zabiegach, mamy gładką skórę bez owłosienia. Jedynie brunetki muszą mieć więcej zabiegów, aby pozbyć się niechcianych włosków, gdyż ich owłosienie skóry genetycznie jest mocniejsze i gęstsze. Przed każdym zabiegiem z użyciem lasera, konieczna jest konsultacja lekarska, która ma na celu wykluczyć ewentualne przeciwwskazania. Laserową depilację należy powtórzyć po około dwunastu miesiącach w celu utrwalenia efektu. Przez parę godzin po wykonanym zabiegu nie powinno się eksponować depilowanych miejsc na słońcu. 

Działaniu lasera mogą się poddać nawet osoby z wrażliwą skórą, gdyż jedynie miejsca gdzie wyrastają włoski, są naświetlane wiązką lasera. We Wrocławiu laserową depilację przeprowadzają prawie wszystkie salony kosmetyczne w centrum miasta. Ceny zaczynają się już od dwustu złotych za depilację okolic bikini, a kończą na ośmiuset złotych.