Skuteczna ochrona przeciw pchłom dla psa

Skuteczna ochrona przeciw pchłom dla psa

Bardzo wiele osób już nie wyobraża sobie tego, że w ich domu mogłoby nie być ich ukochanego psa. Takie czworonogi mają nie tylko własne miejsce do spania i jedzenia, ale traktowane są niemalże tak samo jak ludzie. Potrafią nas słuchać, zawsze są wierne, starają się robić wszystko, aby ich właściciel często się śmiał. Każdy stara się robić wiele rzeczy, aby pies był zdrowy i dobrze czuł się w naszym towarzystwie. Wydawać by się mogło, że w naszym domu nic mu nie zagraża, ale czy tak jest na pewno?

Jak uchronić psa przed pchłami?

sprawdzona ochrona przeciw pchłom dla psaNie da się ukryć, że większość osób myśli, że pchły mogą zaatakować jedynie psy, które mieszkają na wsiach. Nie mają one zazwyczaj wstępu do domu i cały czas przebywają na powietrzu. Pchły mogą je bardzo szybko zaatakować. Wydaje nam się, że pies, który mieszka z nami w domu i wychodzi jedynie na spacery, na pewno nigdy nie będzie miał problemów z tymi pasożytami. Okazuje się jednak, że wcale tak nie jest. Nawet podczas krótkiego pobytu na dworze, pies możemy przynieść do domu pchły, które potrafią bardzo szybko się rozmnażać. Jeśli zauważymy, że nasz pies często się drapie i stał się bardzo niespokojny, obejrzyjmy dokładnie jego sierść. Konieczna jest sprawdzona ochrona przeciw pchłom dla psa. Może być ona stosowana nawet u małych szczeniaków i dzięki temu będzie zabezpieczała naszego przyjaciela przez bardzo długi czas. Najczęściej stosowane są specjalistyczne krople, które aplikuje się na kark psa. Należy je umieścić w takim miejscu, którego pies nie będzie mógł sam dotykać. Bardzo dobrze sprawdzają się również nowoczesne obroże przeciw pchłom. Nie mają one drażniącego dla psa zapachu, natomiast sprawiają, że insekty będą omijać naszego czworonoga. Obroża działa nawet przez kilka miesięcy.

Każdy, kto ma psa, z pewnością uwielbia go przytulać, a często nawet śpi z nim w jednym łóżku. Na pewno nie byłoby miło, gdyby okazało się, że nasz czworonóg ma pchły. Byłoby to bardzo niekomfortowe zarówno dla niego, jak i dla nas. Możemy jednak uchronić go przed tymi szkodliwymi pasożytami. Powstały już nowoczesne ochrony, które mają potwierdzoną skuteczność. Mogą być to krople lub obroże. Nie powodują alergii i działają przez długi czas. Nie są szkodliwe również dla ludzi, a ich ceny są bardzo przystępne.