Skorzystałem z promocji na mycie kostki brukowej

Skorzystałem z promocji na mycie kostki brukowej

Wokół naszego domu położona jest naprawdę piękna kostka brukowa. Jej położeniem zajmowała się jedna z najlepszych firm brukarskich w okolicy. Prace trwały prawie miesiąc, ale do położenia było ponad trzysta metrów tego materiału. Kiedy kostka była już ułożona to wszyscy zajmowaliśmy się jej piaskowanie, czyli wmiataniem piasku pomiędzy szczeliny. Wygląd posesji po jej położeniu zmienił się diametralnie. Po kilku latach postanowiłem przyjrzeć się bliżej jej czystości.

Kostkę brukową powinienem myć co rok

mycie kostki brukowej w MielcuMinęło całkiem sporo czasu gdy zorientowałem się, że wykończenie podjazdu i brukowane schody nie wyglądają już tak jak dawniej. Brud i mech osiadł na kostce pomimo tego, że naprawdę była to na swoje czasy jedna z najlepszych jakościowo kostek dostępnych na rynku. Po jej ułożeniu pokryto ją specjalnym środkiem impregnującym, ale od tego czasu minęło już siedem lat. W każdym razie teraz już wiem, że o ten surowiec do wykończenia podjazdu trzeba należycie dbać. A ja tego nie robiłem. Przyznam szczerze, że na samą myśl o dokładnym czyszczeniu trzystu metrów kwadratowych kostki brukowej dostawałem palpitacji serca. Wolałem od razu poszukać firmy, która wykonałaby taką pracę za w miarę rozsądne pieniądze. I udało mi się znaleźć taką firmę, która mycie kostki brukowej w Mielcu oferowała w promocji. Za jedyne dziesięć złotych od metra kwadratowego gwarantowano mi doskonale wymytą kostkę brukową. Była też opcja za dwanaście złotych z jej impregnacją środkiem zabezpieczającym przed wilgocią i mchem. Od razu się zdecydowałem na skorzystanie z takiej promocji i usługi mycia kostki brukowej. Firma, która przyjechała do mnie wykonać te prace miała naprawdę profesjonalny sprzęt. Jej pracownicy sprawnie podłączyli go pod zawór z wodą i przystąpili do prac porządkowych. Wszystko szło naprawdę błyskawicznie.

Pracownicy firmy myjącej kostkę mieli całkiem sporo pracy w miejscach, w których pojawiły się wykwity mchu. Na szczęście mieli specjalne urządzenie do czyszczenia szczelin w kostce brukowej. Za całość wykonanych prac zapłaciłem ponad trzy tysiące złotych, ale opłaciło się, bo teraz znowu podjazd i schody wyglądają jak nowe. Dodatkowa impregnacja też zrobi swoje, bo z kostką nie powinno nic się dziać przez kolejne kilka lat. JA jednak postanowiłem kupić własną myjkę i raz na rok wyczyścić nią kostkę.