Rozdrabniacze do słomy w kombajnie zbożowym

Rozdrabniacze do słomy w kombajnie zbożowym

Dzisiejsze rolnictwo różni się, w bardzo dużym stopniu od tego, które pamiętamy, z początków dwudziestego pierwszego wieku. Spowodowane, jest to przede wszystkim postępem technologicznym, dzięki czemu mamy dostęp do maszyn i urządzeń, które są bardzo dobrze wyposażone, jednak niektóre małe gospodarstwa, nie posiadają nowoczesnych maszyn, a więc muszą radzić sobie, w inny sposób z niektórymi działaniami. 

Jak rozdrobnić słomę bez sieczkarni?

rozdrabniacz do słomyStarsze modele kombajnów do zboża wyposażone były, w sieczkarnię, jednak możemy spotkać wiele maszyn, które nie posiadają tego urządzenia. Jednak, możemy kupić rozdrabniacz do słomy czyli tzw. sieczkarnię. Kupując rozdrabniacz, warto zadbać o to, aby dokonać zakupu sieczkarni, z takiego samego modelu, jaki posiadamy. Jest to bardzo ważne, ponieważ pozwoli nam to na uniknięcie niektórych nieprzyjemnych sytuacji. W dzisiejszych czasach, możemy również dokonać zakupu nowej sieczkarni, nawet do tych starszych, którymi jeździli nasi dziadkowie. Zakup nowej sieczkarni, oczywiście wiąże się z wielkimi kosztami, które również mają swoje zalety. Do jednych z głównych zalet zakupu nowej sieczkarni, jest to, że możemy mieć urządzenie, które jest, w pełni sprawne. Jeżeli kupimy nową sieczkarnię, posiadamy nowe noże ruchome, jak i stałe. Dzięki temu, mamy pewność, że ostrza są naprawdę ostre. Do kolejnych zalet zaliczymy, z pewnością to, że łożyska są nowe, przez co ich wymiana nie będzie potrzebna, w tak szybkim czasie, jak nam się wydaje.

Rozdrabniacz do słomy, jest bardzo ważnym elementem wyposażenia kombajnu do zboża. Dzięki odpowiedniemu zakupowi, możemy mieć sprzęt, który będzie wykonywał swoje zadania, tak jak powinien. Dzięki temu, nasza maszyna będzie pracować szybciej, a opory łożyska będą mniejsze przez co sieczkarnia będzie pracować dużo szybciej i lżej.