Rola nowoczesnych listew schodowych

Rola nowoczesnych listew schodowych

Budowa schodów oraz ich wykończenia opiera się w dużej mierze na położeniu odpowiedniego rodzaju płytek bądź innego materiału. Jednak bardzo ważnym elementem, na który musi zwracać uwagę osoba montująca wykończenie schodów, jest odpowiedni rodzaj listwy lub kątownika. Dzięki temu, że kątowniki są produkowane nie tylko pod kątem materiału, na którym mają być montowane, ale także wysokości schodów, mamy możliwość dobrania najbardziej odpowiedniego rodzaju listwy.

Listwy montowane na wielu rodzajach schodów

listwy schodoweMontaż odpowiedniego rodzaju kątownika zależy w dużej mierze od rodzaju schodów, jaki posiadamy w swoim domu. Jeżeli posiadamy schody w stonowanych kolorach, które potrzebują wykończenia, które w bardzo dobry sposób będzie zlewało się z drewnem bądź glazurą, wybierzmy nowoczesne kątowniki stalowe. Tego rodzaju listwy schodowe mogą być montowane w awangardowych wnętrzach. W placówkach pożytku publicznego i prywatnych firmach często spotkamy także listwy i kątowniki wykonane z mosiądzu. Dzięki ich niezwykłej wytrzymałości, a także tym, że stanowią one element antypoślizgowy, mogą być montowane na schodach w biurowcach oraz innych budynkach firmowych, w których pracuje bardzo duża liczba ludzi. Wygląd listwy mosiężnej doda dodatkowo schodom bardzo dobrego wyglądu, który jest pożądany we wnętrzach firmowych, a także wszelakich urzędach i gabinetach. Istnieją także listwy i kątowniki schodowe z odpowiednią wkładką antypoślizgową. Jest ona najczęściej wsuwana centralnie oraz wykonana z twardej gumy lub tworzywa sztucznego. Tego rodzaju listwy są polecane dla schodów umieszczonych na przykład tuż przy wejściu, gdyż wkładka antypoślizgowa w dużej mierze chroni przed uślizgiem mokrego buta na schodach. Dzięki tego typu listwom można w dużej mierze zminimalizować ryzyko wypadku. Listwy antypoślizgowe mogą uchronić przed złamaniem, zwichnięciem nogi, lub stłuczeniem ciała na schodach.

W ofercie wielu sklepów znajdziemy także kątowniki drewnopodobne, które są polecane dla eleganckich wnętrz, w których znajdziemy prawdziwe drewno lub materiał drewnopodobny. Te listwy mogą idealnie pasować do koloru schodów i być idealnym dopełnieniem całości. Kątowniki aluminiowe w sposób niezwykły imitują drewno i są bardzo odporne na ścieranie.