Rodzaje taśmy polipropylenowej

Rodzaje taśmy polipropylenowej

Różne są jej rodzaje, różnie się ją nazywa. Wszystkie jednak łączy jedno: odporność na działanie czynników atmosferycznych i chemicznych, wytrzymałość, elastyczność. Taśmy polipropylenowe, bo o nich mowa, są w przemyśle stosowane na potęgę. I nic w tym dziwnego, bo choć niewielkie, w znacznym stopniu ułatwiają transport.

Jakie taśmy polipropylenowe się stosuje?

polipropylenowa taśmaKażdego dnia po ulicach całego świata mkną samochody ciężarowe po brzegi wypełnione towarem. Nad naszymi głowami latają samoloty z ładunkami, po oceanach płyną kontenerowce. W nich jest sprzęt elektryczny, produkty żywnościowe, chemia gospodarcza, ubrania, innymi słowy: wszystko co znaleźć można w sklepach. Zanim jednak towary te tam trafią, muszą opuścić fabrykę odpowiednio zapakowane. W przeciwnym razie nic nie dotrze do miejsca docelowego w całości i niezmienionym kształcie. Uszkodzone produkty generują milionowe straty finansowe. Są też ogromnym ciężarem dla środowiska, bo uznawane za zniszczone, a co za tym idzie nieprzydane, są po prostu wyrzucane i utylizowane. Znaleziono jednak sposób, by temu zapobiec. Zastosowanie w przemyśle znalazła polipropylenowa taśma, którą można spajać towar ręcznie lub maszynowo. Wyróżnia się wysoką skutecznością amortyzowania naprężeń, jakie powstają w trakcie transportu. Jest też elastyczna i z łatwością dopasowuje się do kształtu towaru. Wykorzystuje się taśmy polipropylenowe miękkie lub tkane. Ta pierwsza jest idealna do zabezpieczenia ładunków ciężkich, o dużej masie. By połączyć jej końce ręcznie, niezbędne są zapinki druciane. Stosuje się je zarówno do taśmy polipropylenowej, jak i poliestrowej. Dostępne są w różnych rozmiarach, między innymi: B4 –13 mm, B5 – 16 mm, B6 – 19 mm. Z kolei taśma tkana uważana jest za najbardziej niezawodną. I w tym przypadku może być łączona za pomocą specjalnych zapinek z drutu. By ładunek jeszcze lepiej zabezpieczyć, stosuje się specjalne narożniki polipropylenowe, które w sprzedaży mają najczęściej producenci omawianych taśm.

Dobrze zabezpieczony ładunek to gwarancja zarobku oraz zadowolenia obu stron transakcji: producenta i kupującego. Jest to szczególne ważne, jeśli mowa o towarach delikatnych, wrażliwych na uszkodzenia. Mimo wszystko w każdym przypadku polipropylenowa taśma okazuje się być bardzo przydatna. Jej najistotniejszą cechą jest trwałość, co z kolei pozytywnie wpływa na pakowany towar.