Rodzaje odbojnic magazynowych

Rodzaje odbojnic magazynowych

W magazynach są przechowywane zapasy towarów, które w razie potrzeby są przenoszone do hali sprzedażowej. W zależności od asortymentu, w różny sposób są rozmieszczone regały i wyznaczone ścieżki do poruszania się dla pracowników.

Wykorzystanie odbojnic magazynowych

odbojnice magazynoweKażdy przedsiębiorca nie chce ponosić strat, więc robi co może, aby minimalizować ryzyko powstania uszkodzeń. W magazynach pracownicy przenoszą towar w rękach, na specjalnych platformach, lub specjalnymi wózkami widłowymi. Zawsze niesie to ryzyko wypadku, bo w magazynach jest najczęściej niewiele miejsca do poruszania się. Odbojnice magazynowe są stosowane w celu ochrony mienia przed uszkodzeniami zawinionymi i niezawinionymi. Są one powszechnie stosowane na halach magazynowych, produkcyjnych, czy na parkingach podziemnych. Mogą one być narożne w formie dość grubych rur stanowiących zabezpieczenie przed wjechaniem w ścianę, lub maszynę stojącą blisko drogi. Bywa, że osłonę potrzebuje regał, który zbytnio wystaje i stwarza zagrożenie. Wtedy możemy zastosować odbojnice regałowe, które mocuje się do podłoża. Innym rodzajem odbojnic są odbojnice wózkowe, słupkowe, wiszące, czy gumowe, które się stosuje w celu osłony kabli, lub łączeń biegnących poprzez ścieżki przeznaczone do poruszania się pracowników, lub pojazdów mechanicznych. Nie zawsze są konieczne odbojnice stalowe, bo czasem wystarczą plastikowe, albo elastyczne modele. Bez wątpienia są one bardzo przydatne w każdym magazynie, szczególnie tak, gdzie jeżdżą wózki widłowe.

Odbojnice możemy kupić w specjalnych sklepach zajmujących się sprzedażą wszelkiego rodzaju zabezpieczeń. Dostaniemy tam też lustra magazynowe, pachołki ostrzegawcze, czy specjalne odbojnice na hydrant i latarnię. Ich ceny zależą od wielkości i materiału z jakiego są wykonane.