Robocza odzież ogniotrwała

Robocza odzież ogniotrwała

Na terenie zakładu mamy stanowiska pracy, przy których istnieje bardzo wysokie ryzyko zapalenia odzieży, z racji otwartych płomieni i wysokiej temperatury. Na nich wymagane jest bezwzględne noszenie odzieży ogniotrwałej by móc w ogóle wykonywać jakiekolwiek prace. Ubrania ochronne chroniące przed ogniem są tam więc standardowym wyposażeniem dla załóg.

Najlepsza odzież trudnopalna i ogniotrwała

ubranie trudnopalneNie każda odzież ogniotrwała nadawała się jednak na nasze stanowiska, gdyż jak się najczęściej okazywało, była ona zbyt niewygodna by można w niej było pracować w precyzyjny sposób. Wyposażyliśmy się więc w ubranie trudnopalne, które zostało zaprojektowane głównie dla strażaków i załóg ratowniczych, działających na terenie silnych ognisk pożarowych, gdyż taka odzież nie tylko doskonale chroni przed ogniem, ale również nie krępuje ruchów, i pozwala na swobodną pracę. Ekipy ratownicze potrzebują maksymalnej swobody ruchu podczas wykonywania działań na terenie objętym pożarem, toteż odzież która jest dla nich przeznaczona nie może ograniczać możliwości jakiejkolwiek pracy. Odzież ta przydaje się więc również na stanowiskach pracy na których panuje duże zagrożenie ze strony ognia czy wysokiej temperatury. Wszystkie jej części mogą być wystawione na bezpośredni kontakt z otwartymi płomieniami, aczkolwiek dłuższy kontakt nie jest zalecany. Nie poddają się one również wysokim temperaturom.

Mimo pozornej grubości materiału, nie nagrzewają się nadmiernie, gdyż posiadają obecnie standardowe membrany z materiału termoaktywnego, usuwające gorące powietrze spod odzieży tak skutecznie, jak to jest tylko możliwe. Ich trwałość i wytrzymałość jest również godna polecenia, gdyż dzięki niej nie muszą być wymieniane przez długi czas, nawet przy intensywnym użyciu.