Rębaki na wynajem

Rębaki na wynajem

Aby zarabiać pieniądze niekoniecznie trzeba pracować, a przynajmniej nie dużo. Czasami wystarczy mieć coś, co można wynająć. Większość pomyśli teraz o mieszkaniu. Jednak taka inwestycja wiążę się z posiadaniem dużego kapitału. Można wynajmować tańsze rzeczy, na przykład rębaki. Pozostaje tylko odpowiedzieć na dwa pytania – komu wynajmować i za ile? O tym dowiesz się właśnie w tym  artykule więc zachęcam do uważnego czytania. 

Wynajem rębaków do drzewa

rębaki do drzewaZysk z wynajmu inaczej nazywa się zyskiem pasywnym. Są ludzie, którzy wynajmują rębaki do drzewa, a w sezonie wiosennym lub jesiennym mają z tego ponad tysiąc złotych miesięcznie. Taki rębak kupisz w sklepach budowlanych i ogrodniczych za około dwa tysiące złotych. Następnie powinieneś dodać ogłoszenie na portalu ogłoszeniowym dotyczące jego wynajmu. Z oferty skorzystają osoby, które nie chcą inwestować w taki sprzęt, ale zależy im na porządku na terenie swojej posesji. Rębaki szczególnie dobrze jest wynajmować na wiosnę, kiedy wszyscy robią porządki po zimie lub przed zimą. Możesz ustalić dwie stawki. Pierwsza dotyczy wynajmu dziennego. Może to być od czterdziestu do nawet stu pięćdziesięciu złotych dziennie, w zależności od tego, w jaki rębak zainwestowałeś. Drugim typ wynajmu polega na określeniu stawki godzinowej. Wiąże się to z zapisywaniem, o której klient zgłosił się po rębak i kiedy go oddał. Jeśli masz samochód z przyczepką, możesz transportować taki rębak i doliczyć dodatkową opłatę. Szczególnie poleca się wynajem rębaków w mieście. Ludzie chcą zadbać o swoje działki, a nie inwestują w sprzęt, ponieważ nie mają na niego miejsca. Tobie wystarczy garaż samochodowy lub piwnica w bloku, aby przechować to urządzenie. Zawsze znajdą się chętni, którzy wynajmą rębak. Pamiętaj o sporządzaniu umów wynajmu, aby mieć pewność, że sprzęt do Ciebie wróci. 

Wynajem rębaków to bardzo dobry biznes. Nie musisz dużo inwestować, aby mieć dodatkowe pieniądze. Do tego posiadasz urządzenie, które przyda Ci się jeśli masz swoją działkę. Niepotrzebne drewno można rozdrobnić, a wióry powstałe w tym procesie wrzucić do kompostownika. Być może przydadzą się do Twojego ogródka warzywnego. Jedno jest pewne, jest to dobry pomysł na zysk dla drobnych inwestorów, którzy potrzebują dodatkowej gotówki.