Przyjęcie weselne w plenerze

Przyjęcie weselne w plenerze

W plenerze zorganizować można różne uroczystości – urodziny, imieniny, a nawet ślub. Oczywiście imprezy na świeżym powietrzu organizuje się zazwyczaj w okresie letnim. Dobrze byłoby także pomyśleć o zadaszeniu na wypadek, gdyby nagle zaczął padać deszcz. Pogoda bywa zmienna i nawet w ciepły dzień mogą zmienić się nagle warunki atmosferyczne. Bardzo ważne jest to, co będziemy jeść na przyjęciu. Obsługą gastronomiczną może zająć się firma cateringowa, zatrudniająca profesjonalnych kucharzy. 

Zalety organizacji wesela w plenerze

Catering plenerowy WałbrzychJest wiele zalet tego, że organizujemy przyjęcie weselne w plenerze. Odpada nam tutaj koszt wynajęcia sali. Nawet jeśli impreza jest organizowana na terenie restauracji czy też hotelu, koszt prawdopodobnie będzie niższy, niż w przypadku wynajęcia tradycyjnego lokalu. Po drugie – przebywanie na podwórku w okresie letnim to przyjemność sama w sobie. Na ślub warto zatrudnić oprawę muzyczną i fotografa. Przyda się także catering plenerowy Wałbrzych. Firma cateringowa zajmie się zagadnieniami dotyczącymi szeroko pojętej obsługi gastronomicznej. Trzeba także przygotować stoły i krzesła, na których zaproszeni goście wygodnie usiądą. Przydadzą się piękne dekoracje i ozdoby, a także kwiaty. Jeśli przyjęcie organizujemy w ogrodzie przed domem, wówczas sami możemy przygotować takie dekoracje. Dobrze byłoby, aby talerze i szklanki były ładne, a przede wszystkim czyste. Do picia możemy podać gościom świeżo wyciskane soki, koktajle. Standardem na takich imprezach jest także kawa oraz herbata. Natomiast wybierając menu na przyjęcie weselne w plenerze trzeba się dobrze zastanowić. Na obiad firma cateringowa może przygotować krem z sezonowych warzyw, zaś na drugie danie grillowaną pierś z kurczaka z ziemniakami i surówką. Każdy z nas może wybrać takie menu, jakie mu odpowiada. Warto przygotować także przekąski wegetariańskie. Nie każdy gość je mięso i nie powinien się czuć przez to zaniedbany. Każdy na tego typu przyjęciach chce dobrze i smacznie zjeść. 

Obsługa gastronomiczna jest na plenerowych imprezach bardzo ważna. W przypadku ważnej uroczystości warto zatrudnić doświadczoną firmę cateringową, która takie przyjęcia obsługuje nie od dziś. Pracownicy takiej firmy pomogę nam wybrać odpowiednie menu. Zajmą się także podawaniem dań i przekąsek na przyjęciu weselnym. Potrawy powinny być smaczne, a przy okazji aromatyczne i ciekawie podane. Ważny jest smak dań, a także ich wygląd.