Przygotuj pokoik dla dziecka

Przygotuj pokoik dla dziecka

Nie możecie się doczekać tego dnia? Narodziny dziecka to z pewnością jeden z najważniejszych momentów w życiu każdego rodzica. Towarzyszy mu jednak bardzo dużo przygotowań. Ubranka, kosmetyki, pieluchy i oczywiście naszykowanie pokoju dla maluszka. Pokoju, w którym musi znaleźć się miejsce na łóżeczko, jakąś szafkę czy komodę, przewijak i inne meble.

Pamiętajcie o odpowiedniej pościeli dla dziecka

pościel do łóżeczka dla niemowlątSamo łóżeczko i jego przygotowanie może przyprawić o ból głowy, choć przecież nie powinno być problemu z takim meblem. Wiadomo, łóżeczko ze szczebelkami, oczywiście z regulowanym spodem, by w miarę jak maluch rośnie, można było go obniżać. Kwestia materaca bywa trudnym orzechem do zgryzienia. A jest to sprawa chyba najbardziej istotna dla zdrowia i prawidłowego rozwoju. Niemowlak spędza w łóżeczku większą część doby, a więc materac ma ogromne znaczenie. Najlepiej, by nie był ani zbyt miękki, ani zbyt twardy. Zwracajcie uwagę na atesty, szczególnie te antyalergiczne. Kolejna kwestia to pościel. Najlepiej by była biała, bo jest najzdrowsza, nie posiada bowiem barwników. Istotny jest oczywiście materiał, szukajcie antyalergicznego. Pytajcie więc o atesty czy certyfikaty. Unikajcie szwów i sznurków, by nie podrażniały malucha albo nie znalazły się w jego gardle. Oczywiście pościel do łóżeczka dla niemowląt to prześcieradło, kołdra czy poduszka, ale dla każdego z tych produktów raczej obowiązują wszystkie wymienione zasady.

W przypadku kołdry ważne jest wypełnienie. Pod kołdrą maluch nie może ani marznąć, ani się pocić. Niby błaha rzecz, a jednak o wielu kwestiach trzeba pamiętać podczas wyboru pościeli dla niemowlaka. Biorąc pod uwagę fakt, że ma to wpływ nie tylko na komfort, ale także na rozwój malucha, nie możemy zlekceważyć tego tematu.