Przygotowania do wesela – o czym nie zapomnieć?

Przygotowania do wesela – o czym nie zapomnieć?

Dzień ślubu jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu, jednocześnie jest to też jeden z najbardziej stresujących dni. Żeby ograniczyć stres i by dzień ślubu przebiegł po naszej myśli należy się do niego odpowiednio przygotować. O czym nie można zapomnieć, jak wszystko dobrze rozplanować i na jakie rozwiązania warto się zdecydować? O tym wszystkim powiemy w tym artykule.

Podstawa udanego wesela to dobry plan

organizacja weselaZorganizowanie wesela nie należy do rzeczy łatwych, dlatego według www.abcslubu.pl by przygotowania przebiegały sprawnie warto przygotować sobie oś czasu lub harmonogram, w którym zapiszemy wszystko to co chcemy zrobić i kiedy chcemy to zrobić. Takie rozwiązanie na początku może wydawać się zbędne, jednak z czasem może okazać się to dość pomocne. Ważne jest to, żeby przygotowany przez nas harmonogram był możliwie jak najbardziej szczegółowy. Dokładnie wyznaczamy dni, które chcemy poświcie na poszukiwanie fotografa ślubnego, zespołu muzycznego, kupna sukni ślubnej itd. Rozplanowanie tego na długo przed ślubem pozwoli nam uniknąć sytuacji, że na przygotowania zabraknie nam czasu. Dodatkowo dzięki temu będziemy mieli także pewność, że o niczym w trakcie przygotowań nie zapomnimy. Przygotowanie harmonogramu może nam zająć nieco czasu jednak, w późniejszym czasie usprawni to przegotowania do ślubu jak i pomoże zmniejszyć poziom stresu związany z przygotowaniami.

Fotograf ślubny – jak wybrać?

Fotograf ślubnyWybór osoby jaką jest fotograf ślubny jest bardzo ważny i nie można o tym zapomnieć. By jednak mieć szanse na nawiązanie współpracy z dobrym fotografem, należy zająć się tym odpowiednio wcześnie, ponieważ ci najbardziej cenieni w branży mają bardzo odległe terminy. Na co należy zwracać uwagę przy wyborze fotografa ślubnego? Po pierwsze sprawdźmy czy jego oferta odpowiada naszym oczekiwaniom. W skład oferty fotografa ślubnego wchodzą takie usługi jak:

  • fotografia ślubna -ślub+wesele
  • fotografia ślubna studyjna
  • fotografia ślubna plenerowa
  • reportaż ślubny

Przy czym należy zaznaczyć, że nie każdy fotograf podejmuje się wykonania reportażu ślubnego. Poza zapoznaniem z ofertą danego fotografa należy także obejrzeć jego portfolio, co da nam jakąś wiedzę na temat tego jak prezentują się wykonywane przez niego zdjęcia. Warto także sprawdzić opinie poprzednich klientów. Kiedy wybierzemy potencjalnego fotografa koniecznie trzeba się z nim spotkać i omówić swoje oczekiwania. Komunikacja jest tu bardzo ważnym elementem, dlatego trzeba dokładnie precyzować to czego chcemy. Dobry fotograf powinien także doradzić nam jakie zdjęcia będą dla nas najlepsze i na co warto się zdecydować. Przy wyborze fotografa pod uwagę należy brać również wysokość honorarium. Cena zawsze coś mówi o wykonawcy usługi, jednak pamiętajmy o tym, że najwyższa wcale nie musi oznaczać, że zdjęcia będą najlepszej jakości.

Pierwszy taniec – jak się przygotować?

organizacja weselaWedług www.slubnyportal.pl w trakcie przygotować do wesela nie można zapomnieć o tym by odpowiednio przygotować się do pierwszego tańca. Nie tylko jest to najważniejszy taniec w życiu, ale także jest to ten moment wesela, który będziemy najczęściej wspominać. Jak więc się odpowiednio przygotować? Obecnie powszechnie są dostępne kursy tańca, w tym także kurs tańca dla młodej pary. W ramach takiego kursu przygotowujemy się nie tylko do pierwszego tańca, ale także i podszlifujemy umiejętność tańca towarzyskiego. Wbrew powszechnej opinii w ramach kursu „pierwszy taniec” uczestnicy uczą się nie tylko kroków do walca, ale także i do innych tańców towarzyskich. Co ważne podejście na takich kursach jest bardzo indywidualne, dzięki czemu z powodzeniem będziemy mogli przygotować się w taki sposób jak sobie to zaplanowaliśmy.

Atrakcje na wesele

pokazy sztucznych ogniW trakcie przygotowań do ślubu należy także pomyśleć o atrakcjach dla gości na czas wesele. Obecnie możliwości jest naprawdę wiele, a wybór w dużej mierze uzależniony jest od indywidualnych upodoba narzeczonych jak i budżetu weselnego. Wśród tych popularniejszych atrakcji wykorzystywanych na weselach można by wskazać takie jak: pokazy sztucznych ogni, fotobudka czy prosiak pieczony w całości. Pieczony prosiak to zarazem najtańsze jak i najbardziej praktyczne rozwiązanie, obecnie jednak staje się on bardziej normą na weselach niż  atrakcją. Fotobuda to natomiast dość mało popularne rozwiązanie, jednak tym sposobem można zagwarantować gościom doskonałą zabawę jak i i stworzyć ciekawe pamiątki. Pokaz sztucznych ogni na weselu to znowuż doskonały sposób na uwieńczenie przyjęcia. Dodatkowe atrakcje na weselu nie są obowiązkowe, jednak jest to dobry sposób by sprawić, że wesele będzie unikatowe i na długo zapadnie wszystkim w pamięci.

Na koniec kilka słów

W trakcie organizacji ślubu każdy jego element jest w zasadzie równie istotny, dlatego w praktyce nie można zapomnieć o niczym. Przygotowanie dobrego planu jak i odpowiednio wczesne rozpoczęcie przygotowań na pewno nam to ułatwi, liczmy się jednak z tym, że bez drobnych problemów w trakcie przygotowań i tak się nie obędzie. 

Zostaw odpowiedź