Przewierty drogowe

Przewierty drogowe

W robotach instalacyjnych często istnieje konieczność przeprowadzenia rur na drugą stronę jakiejś drogi. Dzieje się tak

Buy Cialis Professional UK

, gdy nitka, którą prowadzimy znajduje się z jednej strony drogi, a musi znaleźć się po przeciwnej. Pewnym sposobem na przeprowadzenie tejże instalacji jest zrobienie wykopu. Niestety nie jest to zbyt ceniona metoda, nie tylko ze względu na dużą ilość pracy, którą trzeba wraz z nią wykonać, ale także ze zniszczeniami, jakie te prace generują. Są lepsze metody.

Nowoczesny przewiert przez drogę

przewiertyWykop w poprzek drogi niesie za sobą konieczność rozbierania poszczególnych warstw, aby dostać się do poziomu po którym będziemy prowadzili naszą instalacje. Często problemem są w tym przypadku także inne linie, które biegną w kierunkach przecinających nasz wykop. Następnym problemem jest to, że ruch na drodze musi być wstrzymany na okres wykonywania wykopu, a na to nie chce się zgodzić wielu zarządców drogi. No i wreszcie po wszystkim trzeba wykop zakopać i odtworzyć z powrotem nawierzchnie do stanu sprzed wykopu co nie zawsze się udaje. Ze względu na ogrom pracy i kosztów, jakie trzeba ponieść przy realizacji wykopu, firmy wykonawcze wolą wykonywać zamiast tego przewierty, zwłaszcza te kontrolowane. Przewiert polega na wywierceniu otworu z jednej strony na drugą, aby następnie poprowadzić nim rurociągi lub kable. Realizuje się to za pomocą wiertnic umieszczanych na odpowiednim poziomie głębokości z jednej strony drogi, które przewiercą się na drugą stronę. Co zyskujemy dzięki tej metodzie? Oczywiście ma ona więcej niż jedną zaletę. Przede wszystkim nie musimy rozbierać konstrukcji drogi, co oszczędzi nam nie tylko czas, ale i pieniądze. Taki przewiert jest po prostu mniej kosztowny. Zadowoleni będą też zarządcy dróg, ponieważ nie będą musieli organizować na czas robót żadnych objazdów. 

Przewierty drogowe są w ostatnim czasie dość popularne, szczególnie dlatego że powstaje coraz nowocześniejszy sprzęt do ich wykonywania. Najlepsze wiertnice są sterowane komputerowo i potrafią w trakcie zmienić trajektoria przewiertu, jeśli tylko napotkają jakąś przeszkodę. Takie przewierty można odpowiednio poprowadzić nawet pomiędzy gęstą siatką innych kabli i rurociągów, które znajdują się w ziemi. Sprawdza się to zwłaszcza w miastach.