Przeprowadzenie regeneracji turbosprężarki

Przeprowadzenie regeneracji turbosprężarki

Nikt nie lubi jak jego samochód przestaje działać poprawnie. Wizyta u mechanika wiąże się z wydatkiem. Jednym z elementów samochodu, który dość często musimy poddawać naprawie jest turbosprężarka. W przypadku, gdy turbo jest uszkodzone, samochód traci swoją moc. W takim przypadku musimy wymienić turbo na nowe lub poddać je regeneracji.

Proces regeneracji turbosprężarki

regeneracja turbosprężarekDużo bardziej opłacalne jest poddanie turbosprężarki regeneracji. Regeneracja turbosprężarek nie należy do najprostszych czynności. Potrzebujemy sporej wiedzy, a także odpowiedniego sprzętu. Proces regeneracji turbosprężarki zaczyna się od rozebrania jej na części pierwsze i wyczyszczenia. Obudowę możemy wyczyścić przy pomocy piaskarni. Natomiast wszystkie elementy znajdujące się w jej wnętrzu, powinniśmy wyprać w pralce ultradźwiękowej, ponieważ piaskarka może uszkodzić niektóre z elementów. Kolejnym etapem jest oszacowanie powstałych uszkodzeń. Dobra diagnoza to połowa sukcesu. Następnie przechodzimy do wymiany wszystkich uszkodzony części na nowe. Nie warto oszczędzań na częściach do turbosprężarki, ponieważ to one wpływają na żywotność całego urządzenia. Dobrze jest jak nowe części będą posiadać dużą zawartość niklu, ponieważ nikiel jest bardzo odporny na wysoką temperaturę. Ostatnim etapem jest wymiana wszystkich uszczelniaczy na nowe i złożenie wszystkiego w jedną całość. Taka regeneracja pozwala na bezproblemowe korzystanie z samochodu przez kilkaset tysięcy kilometrów.

Decydując się na przeprowadzenie takiej regeneracji, musimy znaleźć dobry warsztat. Kwota jaką będziemy musieli przeznaczyć na ten cel, to od czterystu do sześciuset złotych. Jest to dużo mniej, niż zakup nowej turbosprężarki. Turbosprężarka po regeneracji działa jakby była zupełnie nowa.