Przegląd serii Edge

Przegląd serii Edge

Okres jesienno-zimowy to idealny czas na przygotowanie swojego roweru na nowy, zbliżający się sezon. Przy okazji można pomyśleć również o ciekawych dodatkach, które przyczynią się do lepszego użytkowania z roweru i ogólnie przyjemniejszej jazdy. 

Który licznik Garmin wybrać?

garmin edgeLiczniki to jedno z najbardziej podstawowych akcesoriów rowerowych, z których korzysta wiele rowerzystów w celu poznania dokładnej ilości pokonanej trasy. Na rynku jest coraz więcej modeli takich urządzeń w najróżniejszych cenach, które swobodnie można ze sobą porównać. Modele różnią się również konkretnymi funkcjami, które posiadają w zależności od wybrania konkretnego producenta. Przez cały czas na rynku można zwrócić uwagę na rozwijającą się firmę Garmin Edge. Posiada liczniki nie tylko zwyczajne, z podstawowymi funkcjami, ale również innowacyjne produkty, które wyróżniają się wśród innych niesamowitym zastosowaniem. Odnaleźć można wsparcie chociażby dla protokołu bluetooth, a co za tym idzie po zakończonym treningu można swobodnie przesłać aktywność bezpośrednio do zainstalowanej aplikacji na telefonie. Dodatkowo, po synchronizacji ze zgodnym telefonem, na ekranie licznika można bez problemu odczytać informacje o przychodzących połączeniach czy nawet wiadomościach oraz wszelkich innych udogodnieniach, co jest bardzo przydatną funkcją podczas jazdy na rowerze, kiedy to nie ma się czasu na wyciągnięcie telefonu i sprawdzenia wiadomości, ponieważ jest do dosyć niebezpieczne, szczególnie jeśli jeździ się po ulicy pełnej samochodów. Inne modele posiadają również kolorowe wyświetlacze, które mogą ucieszyć oko. Dotykowe wyświetlacze są bardzo łatwe w użyciu i nie sprawiają żadnych problemów. Takie różnorodne modele stworzone zostały z myślą o rowerzystach, którzy często podróżują jednośladowcem, zwiedzają i planują nim wycieczki, itp. Dlatego w większości pamięci liczników zainstalowano również rekreacyjną mapę całej Europy z funkcją automatycznego tworzenia tras, co jest bardzo przydatną funkcją zapewne dla niejednego rowerzysty. 

Rower jest bardzo popularnym środkiem transportu i przede wszystkim jest niesamowicie ekologiczny. Dlatego powstaje na rynku coraz więcej dodatków, które mają nie tylko ulepszyć takie podróże rowerowe, ale również mają wpłynąć na poczucie wysokiego bezpieczeństwa i swobody podczas jazdy.