Przegląd podkładów do paneli podłogowych

Przegląd podkładów do paneli podłogowych

Każdy inwestor wykańczający dom czy mieszkanie chce, aby wykonywane przez niego prace były trwałe i służyły przez wiele kolejnych lat. Wszak każdy remont wiąże się z kosztami, a tych chcielibyśmy mieć jak najmniej. Dlatego ważny jest wybór wszystkich elementów, w tym także podkładów do paneli podłogowych.

Jak wybrać podkład do paneli podłogowych?

podkłady pod panele podłogoweWiele osób skupia się wyłącznie na wyglądzie paneli podłogowych, jednak ważne jest również to, z czego zostały wykonane i to, co znajdzie się pod nimi. Podkłady pod panele podłogowe są dostępne w każdym sklepie budowlanym. Jednak nich wybór nie jest tak prosty, jak mogłoby się to wydawać! Musimy wziąć pod uwagę na przykład, czy w pomieszczeniach będzie zastosowane ogrzewanie podłogowe. Podkłady mają bowiem bardzo różne możliwości przewodzenia ciepła. Jeśli dobierzemy podkład o bardzo izolujących właściwościach, może się okazać, że nasze ogrzewanie zupełnie się nie sprawdza. Innym elementem jest grubość podkładu. Grubość paneli wraz z podkładem należy dobrać tak, aby w miejscu łączenia z płytkami (np. przy wejściu do kuchni) nie tworzyły się zbyt wysokie progi. Innym, równie ważnym elementem jest tłumienie dźwięków. Ten aspekt jest szczególnie ważny dla inwestorów wykańczających mieszkania w blokach. Jeśli mamy dzieci, warto się zastanowić, czy nie dodać dodatkowego wygłuszenia na podłogę, jakim może być odpowiedni podkład. W ten sposób będziemy mieli pewność, że zrobiliśmy wszystko, aby uchronić sąsiadów od często zbyt głośnego zachowania naszych pociech.

Widać więc, że wybór i zakup podkładów do paneli podłogowych nie jest taką prostą sprawą. Z pewnością jednak, jeśli dobrze się przygotujemy do zakupu i jasno sprecyzujemy nasze wymagania, będziemy w stanie wybrać takie podkłady, które spełnią wszystkie nasze oczekiwania.